اخبار

خرید ملک در ترکیه با بیت کوین چگونه انجام می شود؟

خرید ملک در ترکیه با بیت کوین چگونه انجام می شود؟

بررسی خرید ملک در ترکیه با بیت کوین

این روزها بحث ارزهای دیجیتال بسیار داغ است. ارزهای دیجیتال هم نوعی پول به حساب می‌آیند که حالت دیجیتالی دارند. حتی ممکن است در چند سال آینده تمام خرید و فروش ها با ارزهای دیجیتال صورت بگیرد. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را دارید، ابتدا بهتر است اطلاعاتی درمورد رمز ارزها به دست آورید، در این صورت می توانید با اطلاعات بیشتری وارد این بازار شوید. حتما شما هم می‌دانید که بیت کوین اولین و قدیمی ترین رمز ارز در دنیای ارز دیجیتال است. در حال حاضر در بسیاری از کشورها از بیت کوین و دیگر رمز ارزها برای خرید و فروش استفاده می شود. این روزها بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا خرید ملک در ترکیه با بیت کوین امکان پذیر است یا خیر؟

بررسی خرید ملک در ترکیه با بیت کوین

ماهیت ارزهای دیجیتال

در ابتدا باید بدانیم که به چه علت خرید و فروش با بیت کوین اهمیت دارد؟ در واقع باید بدانید که استفاده از ارزهای دیجیتال مزایای بسیار زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از بیت کوین هزینه خرید کالا و یا دریافت خدمات را در هر نقطه از دنیا در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ  نوع واسطه ای انجام دهید.

در واقع سیستم ارزهای دیجیتال به صورت ماهیت غیر متمرکز است. منظور از غیرمتمرکز بودن دنیای ارز دیجیتال این است که توسط هیچ گونه شخص و یا سازمانی کنترل نمی شود.  شما برای استفاده از بیت کوین برای خرید و فروش ها نیاز به هیچگونه، صرافی بانک و هیچ واسطه دیگری نخواهید داشت. عملکرد بیت کوین شبیه به پول های رایج بین المللی است. نکته قابل توجه این است که حکومت و یا دولتی توانایی دخل و تصرف بر روی پول دیجیتالی ندارد.

در واقع هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند بیت کوین را تحت کنترل خود درآورد. البته باید بدانید که تا امروز هیچ کشوری این نوع دیجیتال را به عنوان ارز قانونی به رسمیت نشناخته است. به طور کلی تمامی نقل و انتقالات مالی در این سیستم به صورت مستقیم و بدون وجود هیچ گونه واسطه ای بین کاربران انجام می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و اطلاعاتی در مورد خرید ملک در ترکیه با بیت کوین به شما بدهیم.

 

خرید ملک با بیت کوین در ترکیه

در سال ۲۰۱۳ دولت نظارت بر بانک های ترکیه، طی یک بیانیه ای فعالیت های بیت کوین را به عنوان فعالیت‌های قانونی اعلام کرد. در حال حاضر هم پول های مجازی مانند بیت کوین به عنوان پرداخت خرید ملک در ترکیه انجام می شود. در واقع این سیستم در راستای تسهیل خدمات پرداخت در ترکیه قابل انجام است.  در واقع شما به عنوان یک مشتری برای خرید ملک در ترکیه می توانید از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده نمایید.

جالب است بدانید که یک خودپرداز بیت کوین هم در فرودگاه آتاتورک ترکیه یکی از معروف ترین فرودگاه های ترکیه به حساب می آید، راه اندازی شده  است. بر اساس آمارها، این روزها خرید ملک با بیت کوین در ترکیه به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است. البته این روش برای دولت ترکیه هم بسیار خوب است. زیرا خرید ملک با بیت کوین باعث شده است تا سرمایه‌گذاران جوان علاقه بیشتری برای خرید ملک در ترکیه پیدا کنند.

توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال به صورت مداوم در حال تغییر هستند. این موضوع باعث می‌شود تا ارزش‌گذاری در زمان پرداخت با توجه به ارزش روز محاسبه شود. در ادامه در مورد مراحل خرید ملک با بیت کوین در ترکیه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

چگونگی خرید ملک در ترکیه با بیت کوین

تا به امروز حدود ۱۱ سال از عمر بیت کوین می گذرد و هیچ گونه مشکل خاصی برای آن پیش نیامده است. برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین هم تنها کافی است مقداری بیت کوین را در زمان پرداخت با توجه به ارزش بیت کوین در برابر دلار و یورو محاسبه کنیم. معمولاً در بیشتر شرکت ها هم به منظور انتقال به حساب دیجیتال در همان روز ملک تحویل داده خواهد شد. البته در این بین استفاده از قراردادهای هوشمند در رابطه با بلاک چین در برخی از شرکت ها امکان پذیر است. در ادامه می خواهیم بدانیم که خرید ملک در ترکیه با بیت کوین چه مزایایی دارد.

 

 مزایای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین

  • انجام تبادلات مستقیم بدون وجود هیچ گونه واسطه‌ای

تمامی تراکنش‌های بیت کوین هم به طور مستقیم بین دریافت کننده و فرستنده صورت خواهد گرفت. نبود واسطه در حین انجام معاملات باعث می‌شود تا کارمزد بین واسطه ها هم بوجود نیاید.

  • تراکنش های بین المللی

برای انجام تراکنش های بین المللی بیت کوین راحت ترین روش است. بخصوص در زمان هایی که مبلغ معامله بسیار بالا باشد. زیرا در این حالت دیگر کارمزد به اضافی برای پرداخت مبلغ های مختلف به دریافت کننده پرداخت نخواهد شد. در واقع به راحتی می توان با استفاده از بیت کوین بیش از یک میلیون دلار پول را با کارمزد بسیار مناسب انتقال داد.

  • عدم مسدود کردن بیت کوین

جالب است بدانید که بیت کوین را به هیچ عنوان نمی‌توان مسدود کرد زیرا هیچ گونه نهاد و یا دولت و سازمانی توانایی جلوگیری از کار بیت کوین را ندارد. به طور کلی باید بدانید که بیت کوین نسبت به سیاست نفوذ ناپذیر است. در نتیجه هیچ گونه دولت و یا مقام حکومتی نمی تواند دارایی هایی را که به حالت بیت‌کوین هستند را مسدود کند.

 

بررسی شرایط خرید خانه در ترکیه با ارز دیجیتال بیت کوین

روش های انجام معاملات به شیوه کاملا امن در حال انجام، خرید خانه در ترکیه با بیت کوین است. در  این صورت شما می‌توانید به عنوان خریدار با فروشنده توافق کنید و هرنوع ملکی را در ترکیه معامله کنید. جالب است بدانید که علاوه بر خرید ملک در ترکیه امکان معاوضه خانه در این کشور هم با بیت کوین فراهم شده است. در واقع زمانی که با فروشنده توافق نهایی را انجام دادید، دیگر نباید نگران شرط انجام معامله با ارز دیجیتال شوید. زیرا در این حالت می توانید بیت کوین را در صرافی ها به لیر تبدیل کنید و به این شیوه معامله خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام دهید.

 

چرا باید خرید خانه در ترکیه را با بیت کوین انجام دهیم؟

همانطور که می دانید در چندین سال گذشته افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال به وجود بیت کوین در بین شهروندان ترکیه بسیار بیشتر شده است. به طور کلی دلایل بسیار زیادی برای خرید خانه در ترکیه با بیت کوین وجود دارد. از جمله این دلایل می‌توان به تورم لیر و در دسترس بودن صرافی بیت کوین اشاره کرد.  این روزها نوسانات ارز ترکیه از جمله دلایل اصلی ریسک های سرمایه گذاری در کشور ترکیه به حساب می آید. در واقع بعضی از سرمایه گذاران تصور می کنند که ممکن است خرید خانه در ترکیه با ریسک هایی همراه باشد. این موضوع باعث شده است تا معاملات با ارزهای دیجیتال گسترش پیدا کند. در حال حاضر لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا در حال از دست دادن ارزش خود است. در نتیجه بیت کوین می‌تواند جایگزین امنی برای سرمایه گذاری هوشمندانه در ترکیه باشد.

 

پس از توافق با فروشنده چه مراحلی باید انجام دهیم؟ 

در ابتدا یک کیف پول امن الکترونیکی در ترکیه افتتاح نمایید. ارز دیجیتال خود را به این کیف پول امن انتقال دهید. در مرحله بعدی شما باید مالیات و دیگر هزینه های بسته شدن ملک را متقبل شوید. می توانید این نوع هزینه ها را هم حتی با ارز دیجیتال پرداخت کنید.

پس از انجام معامله بلا سند مالکیت ملک به خریدار انتقال خواهد یافت. پس از انجام معاملات و انتقال یافتن سند حتما باید به اداره مهاجرت ترکیه به عنوان خریدار مراجعه کنید. در اداره مهاجرت باید برای دریافت اقامت اقدام نمایید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید.

چگونگی خرید ملک در ترکیه با بیت کوین

  آیا تبدیل بیت کوین به لیر قابل اطمینان است؟

در واقع باید بدانید که تبدیل بیت کوین و یا هر نوع ارز دیجیتال رمزنگاری شده دیگری در تمام دنیا به واسطه صرافی های دیجیتال قابل انجام است. در نتیجه برای تبدیل بیت کوین به لیر ترکیه و یا حتی تبدیل دیگر ارزهای دیجیتال حتماً باید به صرافی بیت کوین در ترکیه مراجعه نمایید.

 تبدیل بیت کوین به لیر چه مدت زمان طول میکشد؟

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که تبدیل بیت کوین به دلار برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین چه مدت زمان طول میکشد؟ این مدت زمان بستگی به مقدار ارز دیجیتال قابل معامله است و معمولاً بین یک روز تا یک هفته زمان می‌بردازد. توجه داشته باشید که امروزه بیشتر بانک های ترکیه از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین حمایت می کنند.

شما برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین ابتدا باید در یکی از شعبه های بانک های ترکیه که از این ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند، حساب شخصی باز کنید.

 

آگاهی از قیمت بیت کوین در ترکیه

برای آگاهی از قیمت بیت کوین در ترکیه بهترین روش انتخاب یک صرافی بیت کوین در این کشور است. شما در این صورت می توانید به صورت روزانه از قیمت دقیق ارزهای دیجیتال و بیت کوین و نرخ تبدیل آنها به نیر ترکیه اطلاع پیدا کنید.  توجه داشته باشید که انجام معاملات با استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید ملک در ترکیه کاملاً قانونی است و هیچ مشکلی برای این کار وجود ندارد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد خرید ملک در ترکیه با بیت کوین به دست آورده باشید.