خرید ملک در ازمیر ترکیه

خرید ملک ارزان در ترکیه

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

چگونگی خرید ملک ارزان در ترکیه و پاسخ به سوالات متداول متقضیان مهاجرت به این کشور


خرید ملک ارزان در ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه و همچنین گرفتن اقامت دائمی کشور ترکیه از طریق این راه در سال‌های اخیر توجه افراد بسیار زیادی را جلب کرده است. در واقع این فرآیند به یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری در ترکیه تبدیل شده است. در ضمن بسیاری از سرمایه‌گذاران کشورمان از راه خرید ملک ارزان در ترکیه، اقامت این کشور را می‌گیرند. البته از گذشته تا به امروز خریداری ملک در کشور ترکیه و سایر کشورهای آسیایی میان سرمایه‌داران ایرانی رواج داشته و در حال حاضر این میزان با افزایش بسیار زیادی همراه شده است.

علت سفر به ترکیه چیست؟

ترکیه یکی از کشورهایی است که اغلب ایرانی‌ها برای ادامه زندگی و حتی سفر تفریحی به آن سفر می‌کنند. جالب است بدانید که در دو سال گذشته مردم کشورمان در رده دوم مهاجرین به کشور ترکیه بوده‌اند. همین موضوع باعث شده است که ترکیه به عنوان یک کشور خوب برای ادامه زندگی و حتی سفر تفریحی شناخته شود.

دلیل اصلی  محبوبیت کشور ترکیه برای مهاجرت در میان ایرانیان

دلایل بسیار زیادی برای انتخاب ترکیه به عنوان مقصد مهاجرت برای هموطنان ما وجود دارد. اصلی‌ترین دلیل این موضوع همسایگی ایران و ترکیه است. زیرا این همسایگی باعث تشابه بسیار زیاد دینی و همچنین فرهنگ مردمان دو کشور شده است. دلایل دیگری نیز وجود دارد که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

برای مثال

 • سفر به این کشور بدون نیاز به ویزا
 • شرایط ساده برای مهاجرت به کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها
 • شرایط ساده برای اخذ حق شهروندی در کشور ترکیه و گرفتن اقامت این کشور
 • شرایط بسیار مساعد ترکیه برای زندگی نسبت به کشورمان
 • شرایط خوب جغرافیایی این کشور با توجه به این که ترکیه کشور اوراسیایی می‌باشد
 • شرایط خوب کشور ترکیه از نظر اقتصادی

تمامی این دلایل سبب شده که تعداد مهاجرین ایرانی به کشور ترکیه روز به روز افزایش پیدا کند.

خرید ملک ارزان در ترکیه چگونه است؟

خریداری ملک در این کشور به قیمت بالا و یا ارزان ضمانت‌کننده اخذ اقامت برای شما نیست. در کشور ترکیه هم همانند سایر کشورها، قیمت ملک در شهرهای مختلف مشخص شده است. اما عدم آشنایی مهاجرین با اغلب قوانین خریداری ملک در ترکیه، باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

چند راه‌حل برای جلوگیری از بروز مشکل خرید ملک در ترکیه

طبیعتا راه‌حل‌هایی هم برای جلوگیری از بروز مشکلات متعدد در فرآیند خرید ملک ارزان در ترکیه وجود دارد. برای مثال شما باید از طریق یک موسسه و یا یک شرکت معتبر و شناخته‌شده که از مجوزهای مربوطه برخوردار است، فرآیند خرید قانونی ملک خود را به انجام برسانید . مثلا شرکت توران ازمیر با توجه به در اختیار داشتن یک تیم مشاور حقوقی و سرمایه‎گذاری بسیار قوی، بهترین پیشنهادات ممکن را برای خرید ملک ارزان در شهر ازمیر ترکیه به شما ارائه می‌کند. شما باید برای خرید ملک ارزان در ترکیه تحقیق کنید و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید. همچنین باید هدف اصلی خود را از انجام این کار مشخص کنید.

در ضمن دقت داشته باشید ملک‌هایی که به مرکز شهر و یا مراکز تجاری نزدیک هستند، قیمت بیشتری نسبت به خانه‌های واقع شده در حاشیه شهر دارند.

در محله‌های بومی و توریست‌نشین سکونت کنید

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید ملک ارزان در ترکیه، املاک پیش فروش است. این املاک با توجه به این که در حال ساخت می‌باشند، قیمت بهتری نسبت به سایر خانه‌ها دارند وگزینه بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران می‌باشد.

دولت ترکیه از شروع سال 2019 ارائه یک گزارش بازرسی و کارشناسی املاک را در زمان خرید ملک الزامی کرد. با توجه به این مسأله تمامی خریداران باید در زمان خریداری خانه یک گزارش برای ارائه به نهاد مربوطه تهیه کنند. هدف اصلی از ارائه کردن گزارش کارشناسی و بازرسی، خریداری خانه به قیمت مشخص شده و با ارزش حقیقی آن است. تصویب این قانون باعث شده است که خریداران، ملک‌های مورد نظر خود را با قیمت اصلی خریداری نمایند.

شما باید مراقب کسانی که قصد دارند ملکی را ارزان‌تر از قیمت حقیقی آن به شما پیشنهاد کنند، باشید. به این موضوع دقت کنید که خانه‌های ارزان قیمت در این کشور، مشکلاتی گوناگونی مانند، جریمه‌های پرداخت نشده، نداشتن پایان‌کار و وام‌ها بانکی دارند. حتی امکان دارد که این خانه‌ها از اصول ایمنی مناسبی برخوردار نباشند و مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورند. چنانچه بودجه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارید، امکان دارد که بتوانید از بانک‌های این کشور وام خرید خانه دریافت کنید.

کم شدن هزینه‌های شما در صورت خریداری ملک ارزان در ترکیه

اگر قصد دارید که با خرید خانه هزینه‌های خود را در این کشور پایین بیاورید، می‌توانید خرید ملک‌های قدیمی را در دستور کار خود قرار دهید. طبیعی است که هزینه خرید این نوع خانه‌ها بسیار مناسب‌تر از خانه‌های نوساز می‌باشد. در واقع برای خرید ملک ارزان در ترکیه این مورد از بهترین راه‌ها است.

خرید ملک در ازمیر ترکیه

قیمت خانه در شهرهای بزرگ کشور ترکیه

قیمت ملک در شهرهایی همانند ازمیر، آنکارا و استانبول در مقایسه با سایر شهرهای این کشور گران‌تر است. در ضمن قیمت خرید خانه در محله‌های مختلف این شهرها هم تفاوت‌ها بسیار زیادی دارد. با توجه به این موضوع نتیجه می‌گیریم که قیمت خرید ملک ارزان در ترکیه به انتخاب شهر توسط شما نیز بستگی دارد. پیش از اقدام برای خرید ملک ارزان در ترکیه، باید با مشاورین متخصص که دارای مجوزهای مربوطه هستند، مشورت داشته باشید. این مشاورین می‌توانند شما را در خرید ملک مورد نظرتان کمک کنند و بهترین راه‌ها را در مقابل شما قرار دهند. البته در نظر داشته باشید که قیمت ملک در این کشور ارزان نیست و منظور از خرید ملک ارزان در ترکیه ، قیمت مناسب ملک‌های این کشور نسبت به کشورهای نزدیک آن می‌باشد.

مشکلات موجود در مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشورهای دیگر همواره با سختی‌های گوناگونی همراه بوده است. برای این که مشکلات مهاجرت خود را در کشور مورد نظرتان کاهش دهید، باید به خوبی در مورد کشور مقصد مد نظر خود تحقیق کنید و از کم و کیف آن اطلاعات لازم را بدست آورید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که شاید باعث ایجاد مشکلات متعدد برای شما شود، هزینه‌های زندگی در کشور مورد نظر شما و یا انتخاب محل سکونت می‌باشد. بنابراین باید در مورد هزینه‌های خود تحقیق کرده و پیش از مهاجرت به کشور ترکیه حساب و کتاب‌های خو را انجام دهید.

اگر قبل از مهاجرت به کشور ترکیه از کم بودن بودجه خود آگاهی دارید و می‌دانید که نمی‌توانید درآمد مناسبی را در این کشور بدست آورید، حتما باید شهری را انتخاب کنید که هزینه‌های کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت. سپس می‌توانید با گذشت زمان و بدست آوردن یک درآمد خوب، فرآیند خرید ملک ارزان در ترکیه را به انجام برسانید.

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای ترکیه در زمینه‌های مختلف

با توجه این تحقیق، شهر استانبول به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه لقب گرفته است. شهر استانبول گران قیمت‌ترین مواد غذایی را دارد. این شهر در زمینه مواد غذایی و همچنین نوشیدنی‌های بدون الکل نیز به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه شناخته می‌شود. کیلیس، آدیمان و کازی آنتپ از این نظر ارزان‌ترین شهرهای ترکیه هستند. در ضمن شهر استانبول از نظر گران بودن هزینه‌های ملک، گاز، آب، برق و سایر موارد سوختی نیز در رتبه نسخت قرار گرفته است.

حتما بخوانید :   سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

گران‌ترین شهر کشور ترکیه از نظر قیمت وسایل نقلیه عمومی، شهر آنکارا است. در واقع افرادی که در شهر آنکارا ساکن هستند، هزینه رفت و آمد بیشتری را نسبت به دیگر شهرهای ترکیه پرداخت می‌کنند. شهر آنکارا از نظر قیمت لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، مبلمان، هزینه‌ها رستوران و خدمات مختلف مانند هتلداری نیز به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه لقب گرفته است.

گران‌ترین شهرهای ترکیه از نظر پوشاک شهرهای اردو، ترابزون، گیرسون، آرتوین و گوموشحانه هستند. در این زمینه شهرهای زوندگولداک، بارتین و کارابوک ارزان‌ترین شهرهای ترکیه به شمار می‌روند. به طور کلی نیز شهرهای سییرت، شرناک، ماردین و باتمان در حال حاضر به عنوان ارزان‌ترین شهرهای ترکیه به حساب می‌آیند.

شهرهای بزرگ در ترکیه

قبل از آن که بخواهید به اخذ اقامت در کشور ترکیه فکر کنید، باید به شکل خوب شهرهای این کشور را شناسایی کرده و در مورد مزایا و معایب آن اطلاعات کسب کنید. در واقع باید در مورد شرایط خرید ملک ارزان در ترکیه نیز اطلاعات لازم را بدست بیاورید. شهرهای ازمیر، استانبول و آنکارا مهم‌ترین شهرهایی این کشور به شمار می‌روند. در واقع افراد بسیار زیادی اقدام به خرید ملک در این شهرها می‌کنند.

لازم است بدانید برای اخذ اقامت در این کشور فرقی ندارد که در کدام یک از شهرهای آنکارا، استانبول و یا ازمیر ملک خریداری کنید. زیرا قوانینی که در این سه شهر وجود دارد، مشابه هستند و همچنین مدارکی که برای اقدامات قانونی مورد نیاز است، در این شهرها کاملا به یک شکل می‌باشد. در ضمن شهر ازمیر در وقع اروپایی‌ترین شهر کشور ترکیه به شمار می‌رود و یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت است.

مهم‌ترین موضوع این است که شما می‌خواهید برای دو سال آتی خود در کدام یک از شهرهای ترکیه سکونت داشته باشید و در واقع اقامت کدام از شهرهای کشور ترکیه برای شما لذت‌ بخش‌تر خواهد بود. شهرهای ازمیر و استانبول در مقایسه با شهر آنکارا، شهرهای بهتری برای مهاجرت و سفر تفریحی به حساب می‌آیند. در نظر داشته باشید که به طور سالانه گردشگران بسیار زیادی به شهرهای ازمیر و استانبول سفر می‌کنند؛ زیرا این شهرها از جذابیت‌های بسیاری بیشتری نسبت به شهر آنکارا برخوردار است.

اطلاعاتی در مورد شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور ترکیه

 استانبول

شهر استانبول در حال حاضر پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است. همچنین این شهر به عنوان مرکز اقتصاد و فرهنگ ترکیه نیز شناخته می‌شود. استانبول در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده است. تنگه بسفر قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می‌کند. در واقع استانبول تنها شهر در دنیا است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی و یا خلیج نیز در این شهر بزرگ قرار گرفته است.

خرید ملک در ازمیر ترکیه

استانبول در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ قاره سبز انتخاب شده است. این شهر همچنین از نظر تعداد توریست در سال 2010 در رده سوم شهرهای جهان قرار گرفته بود. با توجه به این که شهر استانبول یک شهر توریستی است، اقتصاد بسیار خوبی نیز دارد. تا حدی که شما می‌توانید به راحتی در محل سکونت خود، یک شغل مناسب نیز پیدا کنید. استانبول طبیعت بسیار خوب و جذابی دارد و قیمت ملک در این شهر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه بالا می‌باشد. در واقع برای خرید ملک ارزان در ترکیه شهر استانبول نمی‌تواند گزینه آنچنان مطلوبی باشد، اما با جستجو در حاشیه این شهر می‌توانید ملک‌های ارزان پیدا کنید.

 آنکارا

شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و بعد از شهر استانبول، در رده دوم بزرگ‌ترین شهرهای کشور ترکیه به شمار می‌رود. آنکارا یک شهر مردن و پیشرفته  با جمعیتی بیش از چهار میلیون نفر می‌باشد. از مکان‌های دیدنی و جذاب این شهر می‌توان به آرامگاه آتاتورک و نیز برج گردان خرید آتاکوله اشاره کرد. خرید ملک ارزان در ترکیه و شهر آنکارا نیز ممکن است. شما برای این کار باید در حاشیه‌های این شهر ملک مورد نظر خود را جستجو و خریداری کنید.

 ازمیر

شهر ازمیر نیز از بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه است و از این نظر در رتبه سوم قرار دارد. این شهر دارای یک موقعیت بسیار خوب از نظر تجاری، بندری و صنعتی می‌باشد. شهر ازمیر در ساحل دریایی اژه قرار گرفته است. دانشگاه‌های بسیار معتبر و شناخته‎شده‌ای در این شهر وجود دارد که برای مثال می‌توان به دانشگاه دوکوزایلول و دانشگاه اژه اشاره کرد. شهر ازمیر را می‌توان به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های توریستی کشور ترکیه معرفی کرد.

جنوب شهر ازمیر از ساحل‌های ماسه‌ای تشکیل شده است. همچنین در منظقه جنوب ازمیر آثار تاریخی جذابی مانند شهر تاریخی افس قرار دارد. این شهر یکی از بزرگ‌ترین و قشنگ‌ترین شهرهای باستانی جهان است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را جذب خود می‌کند. با توجه به نظرسنجی‌های موسسات خارجی شناخته شده و معتبر، شهر ازمیر در رده ششم بهترین شهرهای جهان برای اقامت، کار و یا زندگی شناخته شده است. هزینه‌های زندگی در شهر ازمیر ترکیه 19 درصد کمتر از شهر استانبول، مساوی با آنکارا و 12 درصد کمتر از تهران می‌باشد.

بیشتر شهرکهای مسکونی که در شهر ازمیر قرار دارند، از امکانات مناسبی چون استخرهای روباز و سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی، کافی‌شاپ‌های مدرن و با کیفیت، پارک بازی برای کودکان، مکان‌های مناسب برای شب‌ نشینی و دورهمی، زمین‌های ورزشی فوتبال، والیبال، تنیس، بسکتبال و سایر موارد از این دست برخورار هستند. خرید ملک ارزان در ترکیه و بخصوص در شهر ازمیر قوانین خاص خود را دارد. فروش ملک در این شهر به شکل عیان است. بنابراین تمامی مهاجرین می‌توانند ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و به نام خود کنند. همچنین می‌توانند از کلیه مزایای اقامت و در صورت رعایت شروط ،شهروندی ترکیه نیز استفاده نمایند.

بورسا

بورسا به عنوان چهارمین شهر بزرگ در کشور ترکیه شناخته می‌شود. نام این شهر برگرفته شده از نام پروسا است. این نام در منابع ایرانی، عربی و اسلامی به صورت بورصه نیز آمده است. بورسا یک شهر صنعتی می‌باشد و کارخانه‌های اتومبیل‌سازی توفاش و نیز اویاک رنو این شهر را به قطب اصلی اتومبیل‌سازی در کشور ترکیه بدل کرده است. با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد فضای سبز و پارک در شهر بورسا، این شهر را به نام بورسای سبز و یا گاه یشیل بورسا نیز می‌شناسند. کوه اولوداغ هم فضای کلی این شهر را تشکیل داده است.

دو شخصیت اصلی خیمه‌شب بازی به نام‌های حاجی واد و کاراگوز افراد تاریخی بوده‌اند که در این شهر سکونت داشته‌اند. مسجد سبز یا همان یشیل جامع و مجموعه گسترده قونیه نیز در این شهر واقع شده است. آیت‌الله خمینی نیز زمان تبعید خود در کشور ترکیه را در شهر بورسا سپری کرد. متروی بورسا نیز در سال 2002 ساخته شده است و در حال حاضر دارای دو خط و 38 ایستگاه است.

حتما بخوانید :   ثبت شرکت و اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارفرما

 آنتالیا

شهر آنتالیا به عنوان مرکز اصلی تفریح و گردگشری در ترکیه لقب گرفته است. آنتالیا از جاذبه‌های طبیعی و ساحلی بسیار زیبایی برخوردار است. این شهر دارای بلوارهای بسیار زیبا همراه با درختان نخل و همچنین لنگرگاه‌های مختلف می‌باشد. بافت بسیار ویژه و خاص منطقه‌ای این شهر که متشکل از خیابان‌هایی بسیار کم عرض پیچ در پیچ و خانه‌های قدیمی با دیوارهای جالب می‌باشد، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب خواهد کرد. خرید ملک ارزان در ترکیه و بخصوص در شهر آنتالیا چالش‌های بسیار زیادی را برای شما خواهد داشت. بنابراین در این مورد دقت کنید.

زندگی در شهر ازمیر

شهر ازمیر یکی از سریع‌ترین پیشرفت‌های اقتصادی را در میان شهرهای کشور ترکیه در اختیار دارد. این شهر دارای جاذبه‌های بسیار متعدد و جالب توجهی است. برای مثال ویرانه‌های رومی شهر تاریخی افس یکی از جاذبه‌های شهر ازمیر است و گردشگران بسیار زیادی از این مکان دیدن می‌کنند. جاذبه‌های گوناگون دیگری نیز در این شهر وجود دارد که سبب افزایش ورود توریست‌ها به این شهر می‌شود.

 خرید ملک در ازمیر ترکیه

یکی از علت‌هایی که مهاجران برای خرید ملک ارزان در ترکیه شهر ازمیر را انتخاب می‌کنند، سیستم بسیار نوین حمل و نقل عمومی است که در این شهر وجود دارد. این سیستم کل شهر را به هم متصل کرده و سبب کم شدن هزینه رفت و آمد برای توریست‌ها و مهاجرین می‌شود.

مردم شهر ازمیر بسیار خوش قلب و مهمان نواز هستند و از مهاجرینی که به این شهر سفر می‌کنند، به گرمی استقبال می‌کنند. شهر ازمیر از نظر هزینه نیز یک شهر بسیار مناسب برای مهاجرین می‌باشد. این شهر چهار فصل است و آب و هوای بسیار مناسب و معتدلی دارد. در واقع شهر ازمیر یکی از پیشنهادات ما به شما برای  ادامه زندگی و یا سفر تفریحی می‌باشد.

خرج و مخارج زندگی در کشور ترکیه:

مشخص است که هزینه زندگی در هر نقطه‌ای دنیا بسته به نوع زندگی، نوع پوشاک، خوراک و منطقه زندگی آن فرد است. اما به طور میانگین خرج و مخارج زندگی در کشور ترکیه چیز حدود 2500 تا 3000 لیر است که تقریبا نزدیک به 500 الی 600 دلار برای هر فرد در ماه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه

 • خرج و مخارج تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه تقریبا به طور رایگان می‌باشد

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آزاد این کشور نیز سالیانه مبلغی معادل 10000 تا 50000 لیر را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

هزینه دانشگاه‌های نیمه خصوصی ترکیه

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های نیمه خصوصی کشور ترکیه هم به طور سالیانه بین 5000 تا 15000 لیر می باشد.

به طور کلی هزینه تحصیل هر فرد در کشور ترکیه به نوع رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مربوطه بستگی دارد.

راه‌های اخذ اقامت دائمی در کشور ترکیه

یکی از راه‌های مناسب برای اخذ اقامت در این کشور، خرید ملک ارزان در ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور است. کشور ترکیه با توجه به داشتن مرز زمینی با کشورمان، عدم نیاز به ویزا، مشابه بودن فرهنگ و آداب و رسوم، تشابه آب و هوا و همچنین رفت و آمد بسیار زیاد ایرانیان در این کشور همواره یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر تفریحی، مهاجرت و زندگی برای هموطنان ما بوده است. در نهایت باید بگوییم که آسان‌ترین راه برای اخذ اقامت در این کشور خرید ملک ارزان در ترکیه است.

اغلب شهرهای این کشور برای خرید ملک ارزان مناسب هستند. همین امر موجب شده تا خرید ملک ارزان در ترکیه علی رغم چالش‌های بسیار زیادی که برای ایرانیان در برخواهد داشت، راه امکان‌پذیری برای گرفتن اقامت در این کشور باشد. در شهرهایی مانند ازمیر و آنتالیا ویلاهای متعددی با بهترین معماری‌ها وجود دارد و سرمایه‌گذاران ایرانی به راحتی می‌توانند این املاک را خریداری کنند.

شهرساحلی چشمه، اورلا و همچنین آلاچاتی در استان ازمیر با توجه به آب و هوای بسیار مناسب خود از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا و ملک ارزان در ترکیه است.

چند نکته طلایی برای اخذ اقامت در کشور ترکیه

 • عدم سوءسابقه هر فرد طی سه سال گذشته
 • عدم دریافت کمک‌های اجتماعی افراد در سه سال گذشته
 • اثبات توانایی‌های لازم برای کسب یک درآمد مناسب جهت اداره خانواده
 • بیمه شدن افراد و پرداخت کامل حق بیمه در دوره اقامت در کشور ترکیه
 • احترام به تمامی قوانین وزن شده در کشور ترکیه و به خطر ننداختن امنیت عمومی در این کشور

اصول و قوانین خرید ملک در شهر ازمیر

راهنمای قوانین و اصول خرید ملک در ترکیه، توسط وزارت امور خارجه و همچنین وزارت کشور ترکیه وزن شده است. اگر هر فردی به زبان لاتین و یا ترکی تسلط لازم را داشته باشد، می‌تواند این اصول را به زبان اصلی بخواند. اما باید دقت داشت که این اصول به عنوان یک سند رسمی اعتبار ندارد و فقط جنبه قانونی و قراردادی آن مورد توجه قرار می‌گیرد. با توجه به تبصره 35 قوانین املاک و اراضی که در سال 2013 تصویب شد، خرید و همچنین تملک اراضی برای هیچ فرد خارجی ممنوع نبوده و امکان پذیر می‌باشد. برای دریافت هر نوع اطلاعات تکمیلی در این خصوص تماس با سفارت و کنسولگری ترکیه بهترین راه است.

همچنین می‌شود که با سازمان ثبت و نقشه‌برداری اراضی کشور ترکیه تماس حاصل کرد و کلیه مشخصات ملک و سند را با وی بررسی کرد. با توجه به وجود تمامی این قوانین، کلیه شهروندان خارجی توانایی خرید ملک در ترکیه را خواهند داشت. شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملک تجاری، ویلایی و یا مسکونی را پس از کسب استعلام از نهادهای مرتبط خریداری کنند.

مهاجرین خارجی که قصد خرید ملک و یا ساخت آن را دارند، باید در زمان دو سال برای ساخت پروژه خود اقدام کنند. همچنین موظف هستند که پروژه خود را در این دو سال به وزراتخانه مرتبط در این کشور معرفی کنند. پروژه‌های تجاری نیز باید مراحل اداری لازم را به طور کامل طی کند و اقداماتی که باید پیش از ساخت در مورد آن صورت بگیرد تماما انجام شود.

 

محدودیت‌ها و شرایط خرید ملک ارزان در ترکیه

هر مهاجر خارجی می‌تواند 30 هکتار از اراضی واقع شده در کشور ترکیه را خریداری نماید. توجه داشته باشید که افراد خارجی حق اجاره زمین و یا تملک در مناطق امنیتی و نطامی کشور ترکیه را ندارند.  قراردادهای خرید ملک ارزان در ترکیه با توجه به شرایط ذکر شده در پایین صفحه برای ملک‌های تجاری و یا مسکونی ممکن است باطل شود:

 • چنانچه ملکی که معامله شده سبب شکسته شدن قوانین کشور ترکیه و نقض آن‌ها شود.
 • مورد تایید قرار نگرفتن ملک و یا معامله توسط وزارتخانه و یا ارگان‌های امنیتی سبب باطل شدن قرارداد خواهد شد.
 • همچنین تمام شدن پایان زمان قانونی برای آغاز پروژه نیز سریعا باعث باطل شدن مالکیت خواهد شد.
 • عدم پایان کار با توجه به برنامه داده شده به وزارتخانه نیز موجب باطل شدن قرارداد می‌شود
 • شرایط خریداری املاک تجاری در این کشور برای شروع پروژه‌های تجاری از قوانین ویژه‌ای برخوردار است و عدم توجه به این اصول و نقض قوانین این کشور مطمئنا سبب باطل شدن معماله خواهد شد.
حتما بخوانید :   اطلاعات جامع بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه

مدارک لازم جهت خرید ملک ارزان در ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه اصول خاص خود را دارد. برای خرید ملک ارزان در ترکیه وجود مدارک زیر نیز الزامی است.

 • سند ملک مربوطه و کلیه اطلاعات مانند آدرس، مختصات زمین، محل قرارگرفتن ملک، تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد احراض مالکیت ملک مورد نظر
 • مدارک مالک ملک مانند شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی ترجمه شده به زبان ترکی
 • پرداخت کردن تمامی عوارض‌های شهرداری برای خرید ملک مربوطه
 • دو عدد عکس شش در چهار از مالک و فروشنده
 • وجود دو نفر شاهد مورد اعتماد و عادل برای نهایی کردن معامله
 • حضور وکلای طرفین معامله، کپی و اصل وکالت‌نامه‌ها به همراه ترجمه رسمی ترکی، تاییدیه وزارت خارجه و همچنین داگستری کشور صادرکننده
 • وجود یک مترجم همزمان خوب در صورت عدم تسلط به زبان ترکی

 علت اصلی نیاز مردم به اقامت در ترکیه

در حال حاضر هر ایرانی می‌تواند با پاسپورت خود 90 روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشد. این مسأله نشان می‌دهد که ایرانیان اگر قصد دارند زمان بیشتری را در این کشور اقامت داشته باشند، موظف هستند که برای دریافت کارت اقامت این کشور به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنند.

دولت ترکیه برای تسهیل شرایط اقامت و تشویق مهاجرین خارجی برای سرمایه‌گذاری در این کشور، از سال 2013 اقامت یک ساله را به خریداران ملک در ترکیه اهدا کرد. البته مدت زمان اقامت در کشور ترکیه در سال 2017 یک سال افزایش یافت.

خرید ملک در ازمیر ترکیه

چگونه باید با خرید ملک ارزان در ترکیه اقامت این کشور را دریافت کرد؟

برای این کار شما باید فرم آنلاین تقاضای این کشور را در سایت اداره مهاجرت تکمیل کنید. بعد از این کار سیستم زمان و روز دقیق ارائه مدارک لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد. در این صفحه شما زمان حضور و مدارک لازمی که باید آن‌ها را تهیه کنید را مشاهده خواهید کرد. بنابراین شما باید از این صفحه پرینت گرفته و آن را در اختیار داشته باشید. محل دقیق مصاحبه و ارائه کردن  مدارک در واقع همان شهری است که در آن ملک خود را خریداری کرده‌اید. شما بعد از اتمام مصاحبه خود فقط 15 روز می‌توانید خارج از کشور ترکیه باشید. اما پس از اخذ اقامت این کشور، می‌توانید مرتبا در این کشور ورود و خروج داشته باشید.

به این نکته نیز دقت داشته باشید که اخذ اقامت این کشور تنها برای افرادی است که قصد دارند در ترکیه زندگی کنند. اما اگر شما قصد دارید که برای تفریح به این کشور سفر کنید، به هیچ عنوان نیازی نیست که ملکی را در ترکیه خریداری کنید و خرج اضافه کنید. زیرا شما پس از ورود به این کشور می‌توانید سه ماه در ترکیه سکونت پیدا کنید. در ضمن می‌توانید برای تمدید اقامت سه ماه خود در کشور ترکیه به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نمایید.

تمامی مزایا و معایب خرید ملک ارزان در ترکیه

کشور ترکیه با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی، تاریخی و جذابیت‌های متعدد خود، همواره یکی از پنج گزینه ایرانیان برای مهاجرت و همچنین سفر تفریحی بوده است. کشور ترکیه به علت توسعه روزافزون، چهار فصل بودن و سایر موارد از این دست همیشه گزینه اصلی دانشجویان، سرمایه‌گذاران و مهاجرین ایرانی و خارجی بوده است. راه‌های بسیار زیادی برای اخذ اقامت در این کشور وجود دارد اما ساده‌ترین راه خرید ملک ارزان در ترکیه است.

اخذ اقامت دائم با خریداری ملک کمتر از ۲۵۰ هزار دلار

لازم به ذکر این نکته است که خریداری ملک با ارزش کمتر از 250 هزار دلار هم برای اخذ اقامت دائمی در این کشور ممکن است. اما چنانچه ارزش اصلی شما ملک شما کمتر از 250 هزار دلار باشد، شما پس از پنج سال با رعایت شروط می‌توانید در خواست شهروندی در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور را ارائه کنید. اما امکان گرفتن پاسپورت کشور ترکیه یا شهروندی پیش از موعد برای شما وجود نخواهد داشت.

قبل از این ارزش خرید ملک برای شهروندی چیزی حدود یک میلیون دلار بوده است. تا دو سال قبل نیز برای اخذ اقامت این کشور باید ملکی نزدیک به 500 هزار دلار خریداری می‌کردید و 3 سال پس از خرید ملک خود، درخواست شهروندی و اقامت در این کشور را ارائه می‌دادید. اما در حال حاضر تقریبا همه چیز به نفع مهاجرین شده است. متاسفانه در سال‌های اخیر تفسیر نادرست این اصول و قوانین باعث کلاهبرداری‌های بسیار زیاد از هموطنان ما شده است.

خرید ملک در ازمیر ترکیه

اجازه خارج شدن افرادی که از طریق خرید ملک درخواست اقامت دائم را داشته‌اند

افرادی که اقامت کوتاه و موقت یک ساله را از راه خرید ملک ارزان در ترکیه بدست آوردند، در یک سال 30 روز مجاز به خروج از این کشور می‌باشند. در واقع 15 روز در نیمه اول سال و 15 روز هم در نیمه دوم سال اجازه خارج شدن از کشور ترکیه به آن‌ها داده می‌شود. رعایت و یا عدم رعایت این قانون با به اتمام رسیدن 5 سال اقامت موقت شما مورد بررسی قرار خوهد گرفت. این مسأله تاثیر بسیار زیادی در دریافت پاسپورت و حق شهروندی شما خواهد داشت.

سخن پایانی

این مطلب در خصوص راه‌های اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه بود و در آن به خوبی در مورد چگونگی خرید ملک ارزان در ترکیه صحبت شد. مطمئنا کرفتن اقامت دائمی کشور ترکیه برای شما ساده نخواهد بود، اما این اطمینان را می‌دهیم که با توجه به نکات گفته شده در این مطلب فرآیند ساده‎تری را برای اخذ اقامت این کشور پشت سر بگذارید.

 

همه ی ما میدانیم که ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود همیشه یکی از۵ گزینه ی اصلی ما ایرانی ها برای مهاجرت بوده است.

این کشور بدلیل توسعه ی روز افزون ، آب و هوای متنوع ، قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک بین سه قاره ، و خیلی دلایل دیگر همیشه ترجیح بیشتر سرمایه گذاران ، مهاجران و دانشجویان بوده است.

راههای مختلفی برای اقامت در ترکیه وجود دارد ولی یکی از راههای سریع برای گرفتن شهروندی در ترکیه ٬ خرید خانه در ترکیه میباشد.

توجه : اقامت دائم با خرید ملک کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هم ممکن است !

بله این امکان هم وجود دارد اما اگر ملک شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار ارزش گذاری شود شما تنها بعد از گذشت ۵ سال می توانید درخواست اقامت دائم و شهروندی ترکیه را بدهید ولی امکان دریافت پاسپورت ترکیه یا شهروندی زودتر از آن برای شما وجود ندارد.  قبلا میزان ارزش ملک بالا بود ( یک میلیون دلار ) و  مدت زمان دریافت حق شهروندی کم ( ۳ ساله ) و تا ۲ سال پیش ۵۰۰ هزار دلار بود که الان این قضیه برعکس شده است. متاسفانه در سال های گذشته تفسیر غلط این قانون باعث کلاهبرداری ها و زیان های مالی گسترده ای برای ایرانیان  گردیده است.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری , املاک , کاریابی , صرافی و خدمات در ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , ,

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
از اینکه توران ازمیر را انتخاب کردید سپاسگزاریم