حفاظت از جزایر سفید دریاچه سالدا

خدمات توران ازمیر

حفاظت از جزایر سفید دریاچه سالدا

دریاچه «سالدا» شهر یشیل‌اوا از توابع استان بوردور که به ساحل و جزایر سفید و آب فیروزه‌ای‌ شهرت دارد، با تلاش‌های اداره کل حفاظت از دارایی‌ های طبیعی وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه صد چندان شده است.

ورود به ساحل این دریاچه در 15 اکتبر 2020 به دلیل ازدحام زیاد گردشگران و احتمال آسیب به آن بسته شد و با تدابیری که در حدود یک سال اخیر اتخاذ شد، خط ساحلی جزایر سفید سیمای طبیعی خود را بازیافتند.

دکتر جاندان گوکچه‌ اوغلو، عضو هیئت علمی علوم زیست محیطی و دارایی‌ های طبیعی در مصاحبه ی گفت با مثبت خواندن تدابیر صورت گرفته اظهار داشت: حتی یک نقطه هم دست نخورده هم باقی مانده بود که آسیب های زیادی به طبیعت این منطقه وارد می‌کرد. اما پس از اقدامات محافظتی، شاهد بازگشت زیبایی طبیعی به این دریاچه هستیم.

 گوکچه‌اوغلو افزود: با توصیه هیئت علمی محیط زیست و منابع طبیعی از ورود انسان به دریاچه در بخش جزایر سفید جلوگیری شد. من این را یک تصمیم حفاظت بسیار تاریخی و جدی می‌دانم. بستن این منطقه تصمیمی درستی بود که سرنوشت دریاچه سالدا را تغییر داده و آن را نجات داد. اکنون سفیدی ساحل به حالت طبیعی خود بازگشت. سواحل جزایر سفید برای بازگشت به توپوگرافی نرم و طبیعی خود زیباتر خواهد شد.

عجایب کشور ترکیه
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست