تمایل اتحادیه اروپا برای گسترش روابط با ترکیه

تمایل اتحادیه اروپا برای گسترش روابط با ترکیه

خدمات توران ازمیر

تمایل اتحادیه اروپا برای گسترش روابط با ترکیه

 مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا ( جوزف بورل ) در روز دوشنبه پس از دیدار با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا طی یک نشست خبری در بروسکل اظهار داشت : کشور های عضو اتحادیه مایل هستند روابط با کشور ترکیه را گسترش دهند و همینطور تمامی راه ها برای کاهش تنش ها مورد برسی قرار خواهد گرفت . ترکیه یک شریک مهم برای اتحادیه اروپا است. قصد داریم روابط خود با ترکیه را مطابق با ارزش‌ها و منافع این اتحادیه گسترش و تقویت کنیم.

با اشاره به تحولات اخیر در لیبی جوزف بورل، تصریح کرد: وضعیت در لیبی بد‌تر می‌شود. متوجه نقض تحریم تسلیحاتی هستیم. قصد داریم برای حمایت از عملیات نظامی”ایرینی” تحریم‌ها را افزایش دهیم.افزایش تحریم ها  تنها راه‌حل سیاسی، روند برلین است.

وی همچنین با اشاره به طرح محدویت فعالیت‌های حفاری و اکتشاف نفت ترکیه در مدیترانه شرقی، تصریح کرد: در این راستا ممکن است بنا به تقاضای اداره بخش روم‌ نشین قبرس اقداماتی انجام داد و این موضوع در پایان ماه اوت سال جاری مجددا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

جوزف بورل درباره تحولات در مدیترانه شرقی و لیبی گفت: ترکیه برای ایجاد فضای امن که مطلوب همه ماست، باید به فعالیت‌های یک جانبه خود که به منافع اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن آسیب می‌رساند، پایان دهد.

وی با اشاره به اینکه وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا تغییر ایاصوفیه از موزه به مسجد را نیز “محکوم” کرده‌اند، از مقامات ترکیه خواست تا تصمیم مذکور را “بازنگری” کنند.

افتتاح مسجد جدید میدان تقسیم استانبول
حتما بخوانید

 

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست