توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

ترکیه همسایه مهم ایران

ترکیه همسایه مهم ایران

محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری ایران امروز در جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ترکیه، گفت: گسترش روابط با همسایگان جایگاه بسیار مهمی در سیاست خارجی همه کشورها دارد و ترکیه همواره همسایه مهم ایران بوده و هست.

واعظی با اشاره به برگزاری مجازی نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ های ایران و ترکیه در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه و با بیان اینکه برگزاری این جلسه در فضای مجازی نمی‌تواند به طور کامل اهداف نشست واقعی را محقق کند، افزود: به طور طبیعی برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک در فضای حقیقی، با دیدارها و گفت و گوهای متعدد با مقامات عضو چنین کمیسیون‌هایی همراه است که این دیدارها می‌تواند بسیاری از موانع کوچک و بزرگ بر سر راه گسترش تعاملات و روابط را از میان بردارد.

رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه اظهار داشت: شیوع کرونا برای همه کشورها از جمله ترکیه و ایران و نیز تعاملات بین‌المللی مشکلاتی ایجاد کرده است که باید سعی کنیم با برگزاری چنین نشست‌ها و رایزنی‌ هایی بر این مشکلات غلبه کنیم.

واعظی همچنین بر اهمیت گسترش همکاری‌ ها و تعاملات استان‌ های همجوار مرزی میان ایران و ترکیه و اهمیت و تاثیر آن بر ارتقای سطح روابط دوجانبه تاکید کرد.