ترکیه موفق ‌ترین کشور در مبارزه با آتش‌ سوزی جنگل ‌ها | اخبار ترکیه | توران ازمیر

ترکیه موفق ‌ترین کشور در مبارزه با آتش‌ سوزی جنگل ‌ها

خدمات توران ازمیر

ترکیه موفق ‌ترین کشور در مبارزه با آتش‌ سوزی جنگل ‌ها

براساس آمار سیستم اطلاع رسانی آتش ‌سوزی ‌های جنگلی در اروپا، ترکیه با متوسط درگیر شدن 6.2 هکتار در هر مورد آتش‌ سوزی جنگلی در سال 2020، بهترین عملکرد را در سطح جهان داشته است.

در سال گذشته به طور میانگین در هر حریق 68 هکتار از جنگل‌ های آمریکا دچار آتش سوزی شده است و این میزان برای کانادا 76 هکتار، اسپانیا 20.4 هکتار، فرانسه 7.6 هکتار و ترکیه 6.2 بوده است.

همچنین براساس آمار اداره کل جنگلداری وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه، در سال 2020 در مجموع 3 هزار و 413 فقره آتش سوزی در جنگل‌های کشور به وقوع پیوسته و طی آن 20 هزار و 938 هکتار پوشش جنگلی آسیب دیده است.

طبق آمار ارائه شده، ترکیه طی سال گذشته موفق‌ترین کشور از لحاظ مبارزه با آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و آسیب به جنگل ‌ها نسبت به مساحت جنگل‌ها و شمار وقوع آتش‌سوزی ‌ها بوده است.

در سال گذشته تیم های مبارزه با آتش‌ سوزی جنگل‌ ها در ترکیه برای اولین بار از پهپادها برای اطفاء حریق استفاده کردند و بدین ترتیب زمان آغاز اطفاء حریق پس از آغاز آتش‌سوزی در جنگل ها به 12 دقیقه کاهش یافت.

بکر کاراجای مدیرکل اداره جنگلداری وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه با اشاره به اینکه در سال گذشته کشورهای زیادی مانند ترکیه درگیر آتش‌سوزی در منابع طبیعی و جنگلی بوده اند، گفت: سال بسیار سختی را از لحاظ مبارزه با آتش‌سوزی در جنگل‌ها پشت سر گذاشتیم.

آمار مبتلا شدگان به ویروس کورونا در ترکیه به 500 هزار تست رسید
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست