اخبار

ترکیه تاکنون 13 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین ارسال کرد

کرم کینیک، رئیس جمعیت هلال احمر ترکیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار آناتولی اعلام کرد: تاکنون 13 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم جنگ‌زده اوکراین ارسال کردیم. به عملیات امدادی خود در اوکراین٬ مولداوی و رومانی ادامه خواهیم داد.

وی گفت: از آغاز جنگ روسیه و اوکراین با همه سازمان‌های غیردولتی طرفین در تماس هستیم. تیم‌ها و کمک‌های بشردوستانه را ابتدا از طریق رومانی به اوکراین منتقل کردیم.

کینیک با اشاره به فعالیت‌های گسترده بشردوستانه هلال احمر ترکیه در این مناطق، اظهار داشت: اکنون دو شعبه مان را در شهر «سیرت» در مرز رومانی و در منطقه چرنیوتسی اوکراین ایجاد کردیم. می‌توانیم کمک‌های بشردوستانه را از طریق مرزهای زمینی بلغارستان-رومانی به اوکراین برسانیم.

کینیک با تاکید بر اینکه آنها از صلیب سرخ رومانی و اوکراین نیز حمایت می‌کنند، گفت: یک کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه را برای مقابله با موج مهاجرت ناشی از درگیری‌ها در شهر اودسای اوکراین آماده کردیم که به زودی عازم مولداوی خواهد شد.

رئيس هلال احمر ترکیه با بیان اینکه نخستین بسته‌های کمک‌های بشردوستانه به مرکز لجستیک واقع در چرنیوتسی رسیده و با حمایت صلیب سرخ اوکراین در مناطق جنگ‌زده این کشور بین نیازمندان توزیع شده است.

منبع :آنکارا/ خبرگزاری آناتولی