اخبار

تجربه هوای زمستانی در اواسط ماه بهار در “عمارت های جنگلی” اولوداغ

دو منطقه جداگانه در اولوداغ استان بورسا ترکیه با خدمات تفریحی و گردشگری خود در «عمارت‌های جنگلی» لذت زندگی و اقامت در محیط برفی را در اواسط بهار ارائه می‌کنند.

این دو منطقه ساری‌آلان و چوبان‌کایا نام دارند که 35 کیلومتر با بورسا فاصله داشته و با تله کابین میتوان به آنها رسید. این مناطق با زیبایی‌های طبیعی و هوای تمیز و زیبا پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در هر چهار فصل هستند.

در حالی که هوای مرکز شهر بهاری است، در این مناطق در ارتفاعات 1620 تا 1750 متری نزدیک به 2 متر برف وجود دارد و 69 عمارت جنگلی چوبی ساخته شده در آنها، به خدمات رسانی مشغولند.

ارکان سوسونجو، از مدیران عمارت‌های جنگلی ساری‌آلان در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه از 7 سال پیش از این عمارت‌ها بهره‌برداری می‌کنند، افزود: برف در برخی مناطق به حدود 2 متر و اطراف این عمارتها را پوشانده است. اسکی بازان و علاقمندان زیادی با سفر به منطقه هم به تفریح و ورزش می‌پردازند و هم در این عمارتها اقامت می‌کنند.

وی تصریح کرد: کسانی که اولوداغ را می‌شناسند می‌دانند که تابستان زمان مناسبی برای آمدن به اینجا است. ما 12 ماه از سال را خدمات رسانی می‌کنیم و استقبال از این مناطق همه ساله بیشتر می‌شود.

خبرگزاری آناتولی