توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

تاکید وزیر خارجه ترکیه : سریلانکا مروارید اقیانوس هند و متحد بسیار مهم و ارزشمند

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با گامینی لاکشمان پیریس، وزیر امور خارجه سریلانکا، با بیان اینکه ترکیه قصد تقویت روابط خود با کشورهای آسیایی را دارد، گفت سریلانکا را به عنوان متحد بسیار ارزشمند و مهم ارزیابی می‌کنند.

چاووش‌اوغلو طی سفر رسمی خود به سریلانکا با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

چاووش‌اوغلو با یادآوری اینکه ترکیه پروژه «مجددا آسیا» را در سال 2019 آغاز کرده است، اظهار داشت: در واقع، ما در آسیا تازه وارد نیستیم، اما بیشتر به این واقعیت آگاه هستیم که آسیا یک نیروگاه، به ویژه یک نیروگاه اقتصادی است. بنابراین، اکنون با تمرکز بر آسیا با رویکرد جامع‌تری قصد داریم روابط خود را با کشورهای آسیایی تقویت کنیم. از این نظر، ما سریلانکا را مروارید اقیانوس هند و متحد بسیار ارزشمند و مهم خود می‌بینیم.

وی با بیان اینکه تقویت روابط فرهنگی و روابط بین مردم دو کشور نیز از موضوعات مهم در دستور کار آنها است، گفت: در حال حاضر ترکیش ایرلاینز 11 پرواز در هفته به سریلانکا دارد. این پروازها بین استانبول و کلمبو انجام می‌شود و کمک مهمی به روابط بین مردم دو کشور می‌کند. ترکیش ایرلاینز هدف گذاری کرده تعداد این پروازها را از سپتامبر سال جاری به 14 پرواز در هفته افزایش دهد.

گفتنی است در چارچوب دیدارها «توافقنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مالیات‌ بردرآمد و جلوگیری از فرار مالی» بین دولت‌های دو کشور امضا شد.

منبع : آنکارا/ خبرگزاری آناتولی