بیم و امید ترکیه در مبارزه با ویروس کرونا

بیم و امید ترکیه در مبارزه با ویروس کرونا

خدمات توران ازمیر

بیم و امید ترکیه در مبارزه با ویروس کرونا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، به سه میلیون نفر نزذیک میشود ، کشور ترکیه نیز یکی از هفت کشور مهم نیستی است که در آن بیشترین آمار مبتلایان کشور های جهان مشاهده می شود.

بر اساس آخرین آمار و گزارش های رسمی از سوی فخر الدین کوجا ،وزیر بهداشت ترکیه ، در حال حاضر تابلوی شیوع کرونا در این کشور به این شکل است:

شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه: 104 هزار و 915 نفر.

شمار بیماران شفا یافته و ترخیص شده: 21737 نفر.

آمار افراد فوت شده : 2 هزار و 600 نفر.

شمار بیماران بخش مراقبت‌های ویژه: 1790 نفر.

تعداد تستهای صورت گرفته: 830 هزار و 267 تست.

دیشب وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: برای بار نخست٬ در ترکیه آمار بیماران شفا یافته در طول یک روز٬ از شمار مبتلایان جدید٬ پیشی گرفته است.

بر اساس آمار اعلام شده٬ دیروز در ترکیه٬ 3122 نفر به عنوان مبتلایان جدید ثبت شد اما در مقابل٬ شمار بیماران شفا یافته به عدد 3246 نفر رسید و این خبر٬ مقامات سیاسی و بهداشتی ترکیه را خشنود کرد.

پروفسور توفیق اوزلو از پزشکان عضو هیات علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفته است: کشورهای اروپایی٬ دوران آغاز٬ اوج‌گیری و پیک را در عرض 11 هفته پشت سر نهادند. اما ترکیه توانست این روند را در 5 تا 6 هفته به فرجام برساند و حالا در سراشیبی کاهش آمار مبتلایان قرار گرفته‌ایم.

اما خانم پروفسور اسین داوود اوغلو شنول٬ از اطبای ترکیه معتقد است که دولت و مقامات بهداشتی٬ تعلل کرده و دیر جنبیده‌اند. او معتقد است که تدابیر دولت و محدودیت‌های اعمال شده٬ تاثیر چندانی بر وضعیت گستردگی شیوع نگذاشته و لازم است مردم٬ بیش از پیش مراقب باشند.

گفتگوی تلفنی ترامپ و اردوغان پیرامون روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه
حتما بخوانید

شواهد نشان دهنده این است که وزارت بهداشت ترکیه در مسیر مبارزه با کرونا و به منظور کنترل این ویروس خطرناک٬ تلاش و قدرت خود را به نمایش گذاشته اما با این وجود٬ حتی خطر شیوع کرونا هم نتوانسته منجر به توقف موقت تنش و نزاع سیاسی بین حزب حاکم و احزاب مخالف شود.

حالا دولت اردوغان امیدوار است که با حفظ روند فعلی و افزودن بر میزان محدودیت‌های تردد٬ دست کم از پایان ماه مبارک رمضان و از عید فطر به آن سو٬ وارد روند زندگی عادی شود.

توران ازمیر

turanizmir

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست