توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

بورسا؛ پایتخت فرهنگی سال 2022 و محبوب گردشگران جهان ترک‌

 

شهر بورسای ترکیه که به عنوان پایتخت فرهنگی جهان تُرک برای سال 2022 انتخاب شده است، سال آینده با اجرای برنامه‌های مختلف از گردشگران جهان ترک میزبانی خواهد کرد.

مراد ساراچ‌اوغلو، نماینده اتحادیه آژانس‌های مسافرتی ترکیه «تورساب» در منطقه جنوبی مرمره در گفت‌گو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که بورسا با تاریخ دیرینه، فرهنگ غنی، طبیعت منحصر به فرد و گردشگری همه جانبه خود به عنوان پایتخت فرهنگی انتخاب شده است.

ساراچ‌اوغلو با بیان اینکه سال 2022 برای بورسا سال مهمی خواهد بود، گفت: سال آینده چهارمین دوره بازی‌های عشایری جهان، دومین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم تُرکی دده قورقود» و پنجمین دوره جشنواره ورزش‌های اجدادی جهان ترک نیز در بورسا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای برگزاری برخی نمایشگاه‌های بین‌المللی در بورسا تلاش می‌کنند، تصریح کرد که با توجه به اینکه بورسا به عنوان پایتخت فرهنگی جهان تُرک انتخاب شده است برای جذب تعداد زیادی گردشگر از جمهوری‌های ترک تلاش خواهند کرد.

وی افزود: هدف ما تبدیل بورسا به شهر کارناوال جهان ترک است.

گفتنی است بورسای ترکیه در سی و هشتمین نشست سالانه سازمان بین‌المللی فرهنگ ترکی «TÜRKSOY» که در تاریخ 16 سپتامبر 2021 در شهر خیوه ازبکستان برگزار شده‌است، به عنوان پایتخت فرهنگی جهان تُرک در سال 2022 میلادی انتخاب شد.

منبع :بورسا/خبرگزاری آناتولی