بهره‌ برداری از ماهواره ترکست 5A ترکیه

خدمات توران ازمیر

بهره‌ برداری از ماهواره ترکست 5A ترکیه

رئیس جمهور ترکیه در مراسم راه‌اندازی ماهواره TÜRKSAT 5A که در پردیس گل‌ باشی ترک‌ ست برگزار شد، در سخنرانی خود ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این ماهواره برای کشور، مردم و تمامی حوزه‌ هایی که از آن بهره خواهند برد، مایه خیر و برکت باشد.

 ماهواره TÜRKSAT 5A ماه ژانویه با موشک فالکون 9 به فضا پرتاب شده و اوایل ماه مه در مدار قرار گرفت. این ماهواره پس از یک آزمایش طولانی و آماده سازی به مرحله خدمات‌ رسانی رسید.وی همچنین تصریح کرد: ترکیه در میان 10 کشور برتر حوزه ارتباطات ماهواره‌ ای در جهان قرار خواهد گرفت.

اردوغان ضمن اشاره به اینکه مراحل طراحی و تولید ماهواره TÜRKSAT 5B با موفقیت به پایان رسیده و آزمایشات آن ادامه دارد، گفت: در نظر داریم این ماهواره را در سه ماهه پایانی سال به فضا ارسال کنیم. ظرفیت ماهواره TÜRKSAT 5B از ظرفیت تمامی ماهواره های کنونی کشور بیشتر است و با آغاز بهره برداری از آن ظرفیت ارتباطی کشور 15 برابر افزایش خواهد یافت.

 قصد داریم ماهواره «ترک‌ست 6A» را که در مرحله آزمایش است، سال آینده به فضا پرتاب کنیم. وی همچنین از انتشار طرح راهبردی بر مبانی حمایت از نوآوری، توسعه قابلیت‌های تکنولوژیک کشور و هوش مصنوعی آماده شده در آینده نزدیک خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه در پایان گفت: با درک این موضوع که ممکن است تهدیدات سایبری به یکی از بزرگترین تهدیدات علیه کشور تبدیل شوند، سازوکار قوی دفاع سایبری ایجاد خواهیم کرد.

گفتگوی تلفنی ترامپ و اردوغان پیرامون روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست