اخبار

بهترین منطقه استانبول برای زندگی

بهترین منطقه استانبول برای زندگی ایرانیان

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، حتماً باید با بهترین منطقه استانبول جهت زندگی آشنایی پیدا کنید. ترکیه یکی از همسایه های ایران است که گرفتن اقامت این کشور برای بسیاری از ایرانیان اهمیت دارد. روش‌های مختلفی برای گرفتن اقامت کشور ترکیه اعم از خرید خانه وجود دارد. افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، دارای دغدغه هایی  مانند بهترین منطقه زندگی، محیط زندگی، فرهنگ مردمان شهرک، وضعیت اشتغال، سرویس‌های حمل و نقل به مرکز شهر، مرکز بهداشت و … دارند.

استانبول یکی از شهرهای ترکیه است که معمولاً برای مهاجرت توسط ایرانیان انتخاب می شود. البته تمامی مواردی که برای شما توضیح داده ایم در شهر استانبول هم برای ایرانیان اهمیت دارد.در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعات جامع و کاملی در مورد محله های استانبول برای زندگی به شما بدهیم.

بررسی بهترین منطقه استانبول برای زندگی

 بهترین منطقه استانبول به نام آرناووت کوی

این محله تاریخی هم شهر استانبول در منطقه بشیکتاش قرار گرفته است که جزء زیباترین مکان های استانبول به حساب می آید. شما می توانید در این محله در امتداد تنگه بسفر که در اطراف آن پر از رستوران های بی نظیر با معماری های فوق العاده زیبا هست، قدم بزنید.

منطقه بشیکتاش حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که البته از محله های بسیار معتبر و خوب استانبول است. در این مرحله هتل های ۵ ستاره بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام به نوعی بسیار شیک هستند. معمولاً چشم‌اندازهای شگفت انگیز از تنگه بسفر در هتل‌های لوکس محله بشیکتاش وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جلب می کند.

بیشتر منازل در این منطقه استانبول دارای استخر شنا، مجموعه آبگرم سونا و حمام است. در واقع همین هتل‌های نور و شیک هم باعث شده است تا محله بشیکتاش بسیار چشمگیر تر به نظر بیاید. یکی از سرگرمی های محله آرناووت کوی ماهیگیری است که در تغذیه های ساحلی انجام می شود.

رستورانهای بی نظیری با غذاهای دریایی هم در این مناطق وجود دارند. از مزایای زندگی در آرناووت فرودگاه، مراکز درمانی خوب و معتبر، طبیعت بکر و زیبا است. معمولاً این منطقه را به توت فرنگی عثمانی می شناسند. این سنگ های صورتی چند رنگ کوچک هم بسیار مورد تقاضا بودند. به طوری که حدود چند دهه قبل تر ۴۰ هکتار از آرناووت کوی را مزارع توت فرنگی پوشانده بود. در این منطقه توت فرنگی های عثمانی و توت فرنگی‌های اروپایی تولید می شده است. این در حالی است که امروزه بسیار کمیاب هستند.

معرفی منطقه ببک

مراکز درمانی، رستوران های زیبا و دسترسی به مراکز استانبول، تفریحات قایقرانی و … همگی از امکانات این منطقه به حساب می‌آیند. به طور کلی ساکنان این منطقه ببک را یک محله لوکس مستقل برای زندگی می‌دانند. اگر بخواهیم به جاذبه از منطقه ببک اشاره کنیم، باید نام رستورانهای معروف و لوکس را که کنار ساحل هستند و یا بار های معروف و ویلاهای گرانقیمت را ببریم.

موسساتی که در ببک قرار دارند همگی بسیار گرانقیمت و مشهور هستند. یک پارک بسیار مشهور هم در ساحل ببک وجود دارد که در یک طرف آن پارک زیبای مصر هم قرار دارد. ساختمان تاریخی کاخ خدیو در آنجا است.

نکته قابل توجه این است که بیک ایستگاه مترو ندارد، درنتیجه دسترسی به آن کمی سخت می شود.  پدر این حالت سه گزینه برای رسیدن به آن اعم از تاکسی، اتوبوس و یا کشتی وجود دارد. به طور کلی تنها یک جاده اصلی برای رفتن به وجود دارد، همین موضوع باعث می‌شود تا ترافیک‌های سنگین به وجود بیاید. ویژگی ساحل ببک آن است که قدم زدن در آن قسمت بسیار رویایی است. در زمان استراحت هم می توانید در کافه ها و رستوران های بسیار زیبای اطراف ساحل، شیرینی و نوشیدنی مورد علاقه خود را میل کنید.

آشنایی با بهترین منطقه استانبول

بررسی منطقه اسن یورت

محله اسن یورت هم منطقه اروپایی استانبول است که به تازگی رشد چشمگیری داشته و در حال حاضر هم از مناطق ارزان استانبول به حساب می آید. اما قطعاً در آینده رشد بیشتری در این منطقه را شاهد خواهیم بود. اگر شما هم به دنبال بهترین منطقه استانبول برای سرمایه‌گذاری و یا خرید خانه هستید، می توانید این منطقه را برای زندگی و سرمایه‌گذاری انتخاب کنید، زیرا آینده ای روشن دارد.

 

منطقه بشیکتاش، به عنوان بهترین منطقه استانبول

به طور کلی بهترین منطقه استانبول برای زندگی از دیدگاه هر کسی می تواند متفاوت باشد. اما اگر قرار باشد بهترین منطقه استانبول را برای خرید اجاره‌خانه نام ببریم قسمت بشیکتاش یکی از آن مناطق است. این منطقه در کنار تنگه بسفر و به ساحل زیبای استانبول در بخش اروپایی قرار گرفته است. معمولاً بیشتر افرادی که به دنبال خانه های ویلایی و لوکس هستند این منطقه را انتخاب می‌کنند. در واقع شما می توانید گران ترین خانه‌های استانبول را در منطقه بشیکتاش مشاهده کنید.

 منطقه زیتون بورنو به عنوان بهترین منطقه استانبول

یکی دیگر از بهترین مناطق استانبول برای زندگی و خرید خانه منطقه زیتون بورنو است. این منطقه در نزدیکی دریای مرمره و مشرف به ساحل زیبای استانبول قرار گرفته است. منطقه زیتون بورنو دارای طرفداران بسیار زیادی برای خرید ملک است. کیفیت زندگی در این منطقه بسیار بالا است، به همین علت بسیاری از ایرانیان منطقه زیتون بورنو را برای زندگی انتخاب می کنند. شما انواع ملک های مختلف را می توانید در این  منطقه پیدا کنید. مجتمع های مسسکونی، خانه های ویلایی، مراکز خرید، هتل های لوکس همگی در نزدیکی این منطقه قرار دارند.

 منطقه ماسلاک

اگر شما هم به دنبال بهترین منطقه استانبول برای سرمایه گذاری و زندگی هستید، منطقه ماسلاک هم گزینه خوبی است که جزء محله های لاکچری و اصیل به حساب می آید. البته باید بدانید که محله ماسلاک هم جزء گران قیمت ترین منطقه ها است که تنها ۵ دقیقه با میدان تکسیم فاصله دارد.  ماسلاک نزدیک محله های خوب و مناسبی مانند شیشلی، پل بسفر، لونت و … است. این منطقه به فرودگاه و جنگل های بسیار زیبا نزدیک است

بسیاری از پنت‌هاوس‌های فوق العاده چشمگیر را در این منطقه پیدا خواهید کرد  معمولاً شرکت ها و فعالیت‌های تجاری بسیار مهم در منطقه ماسلاک انجام می‌گیرد، در نتیجه قیمت ملک هم در این منطقه بالا است.

منطقه شیشلی

شیشلی هم بهترین منطقه استانبول برای زندگی است، در این منطقه چندین بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد که می تواند موقعیت خوبی برای زندگی افراد باشد. البته در این بین خیابان های معروف بیوک دره در این منطقه و دیگر مراکز مهم باعث شدند تا افراد زیادی تمایل به زندگی در منطقه پیدا کنند. شیشلی برای سرمایه‌گذاری هم بسیار مناسب است.  معمولاً ساختمان های بلند و تجاری و بلوارهای بسیار طولانی هم در منطقه شیشلی  می به چشم می خورند.  به طور کلی منطقه شیشلی یکی از مناطق پرطرفدار برای زندگی ایرانیان در استانبول است.

منطقه فاتیح

حتماً شما هم نام جاذبه های گردشگری معروف و مهم استانبول مانند موزه ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی را شنیده اید. جالب است بدانید که تمامی این جاذبه‌های گردشگری معروف استانبول در منطقه فاتیح قرار گرفتند. به طور کلی زندگی در این شهر در لحظه لحظه های شما جاری است. ایرانیان زیادی تمایل به زندگی در منطقه فاتیح دارند. حتی سرمایه گذاران هم منطقه فاتیح یکی از مناطق خوب برای خرید خانه می دانند. زیرا بسیاری از گردشگران تمایل دارند تا در این منطقه اقامت داشته باشند و فاصله آنها با جاذبه‌های گردشگری مانند موزه ایاصوفیه کم است.  اگر شما هم نام بهترین منطقه استانبول برای زندگی ایرانیان را بررسی کنید، قطعا نام منطقه فاتیح به گوش شما می‌رسد.

منطقه بی اوغلو

حتماً شما هم نام میدان تکسیم در استانبول را شنیده اید. در واقع این منطقه بی اوغلو معروف به این نام است. این منطقه یک منطقه اروپایی است که به دریا و ساحل بسیار نزدیک است. شما هر نوع ملک و خانه را می توانید در این منطقه پیدا کنید. البته قیمت خانه در منطقه بی اوغلو کمی بالا است. منطقه بی اوغلو شهرت خوبی دارد و معمولاً بیشتر گردشگران هتل های اطراف این منطقه را برای اقامت برمی گزیند. بی اغلو می تواند بهترین منطقه استانبول برای زندگی ایرانیان باشد.

اگر شما به دنبال یک جای خلوت و پر آرامش برای زندگی هستید، منطقه بی اوغلو خیلی هم گزینه خوبی به نظر نمی رسد. زیرا به علت گردش پذیر بودن، همیشه کمی شلوغ است.

محله های استانبول

 آشنایی با محله های ایرانی نشین استانبول

به طور کلی تعداد ایرانیان در کشور ترکیه به خصوص در شهر استانبول بسیار زیاد است، اما یک سری از محله‌ها و مناطق در استانبول برای زندگی بهتر هستند. این موضوع باعث شده است تا ایرانیان بیشتر این مناطق را برای زندگی انتخاب کنند. بهترین منطقه استانبول برای زندگی مرتبط به نوع امکانات، آب و هوا و … است.

دو منطقه فاتح در مرکز استانبول و اسن یورت که در قسمت بالاتر برای شما توضیح داده ایم، جزء مناطق پرطرفدار برای زندگی هستند. در ادامه به بررسی مقایسه منطقه آسیایی و اروپایی ترکیه می پردازیم.

 

  • قسمت اروپایی استانبول دارای محله های قدیمی تر و تاریخی تر نسبت به بخش آسیایی است.
  • بیشتر دانشگاه ها در قسمت اروپایی قرار گرفتند.
  • مراکز خرید هم بیشتر در بخش اروپایی هستند.
  • بیشتر هتل های لوکس و معروف هم در بخش اروپایی هستند، زیرا این بخش بسیار تاریخی تر و قدمتی تر است است و جاذبه های گردشگری بیشتری دارد.
  • البته باید بدانید که جرم و جنایات هم در قسمت اروپایی بیشتر است.
  • خط ساحلی و نمایش حرکت در بخش آسیایی چشمگیرتر از بخش اروپایی به نظر می رسد.
  • بخش آسیایی هم نسبت به بخش اروپایی سرسبزتر است.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد بهترین منطقه استانبول برای زندگی بدست آورده باشید.