بازگشت نقل و انتقال ارز بین بانکهای ایران و ترکیه

خدمات توران ازمیر

نقل و انتقال ارزی ایران و ترکیه به صرافی‌ ها باز می‌گردد

یک کارشناس بانکی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در نقل و انتقالات ارزی ایران با بانک‌های ترکیه‌ای و اماراتی، گفت: با این شرایط مجددا عملیات نقل و انتقالات ارزی به صرافی‌ها منتقل خواهد شد.

سید بهاء الدین حسینی هاشمی با اشاره به ارتباطات بانکی ایران و بانک‌های خارجی تا مدتی پیش، به فارس اظهارداشت: هالک بانک، دو بانک در چین و یک بانک در امارات بخش عمده نقل و انتقالات ارزی با ایران را انجام می‌دادند.

وی افزود: هالک بانک با دیگر کشورها از جمله آمریکا هم ارتباط دارد و توسط این کشور تحت فشار قرار گرفته است و مبادلات ارزی با این بانک متوقف شده است؛ البته بانک مرکزی ایران در حال رایزنی با بانک‌های ترکیه‌ای است تا این مشکل حل شود.

این کارشناس بانکی تصریح کرد:

علاوه بر هالک بانک و دو بانک در چین، یک بانک دیگر در امارات هم بود که نقل و انتقال پول و تسویه حساب‌ها از طریق آنها انجام می‌شد که یکی از این بانک‌ها هالک ترکیه بود.

وی با بیان اینکه مشکل به وجود آمده با بانک‌های چینی مشکل خاصی نیست، گفت: ایران صادر کننده مواد پتروشیمی است و طرف چینی از طرف ایرانی اسناد مربوطه و امکان بررسی صحت اسناد را از ایران می‌خواهد که این خواسته قانونی است و قطعا به زودی اجرایی خواهد شد.

حسینی هاشمی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات به وجود آمده برای ارتباط با بانک ترکیه‌ای و اماراتی، نقل و انتقالات ارزی چگونه قابل انجام است، اظهارداشت: در این مدت هم اکثر بانک‌های اروپایی با ایران مبادلات مالی انجام نمی‌دادند و بیشتر مبادلات با بانک‌ها آسیایی بود.

محکوم کردن نشریه فرانسوی توسط کالین
حتما بخوانید

این کارشناس بانکی ادامه داد با بیان اینکه با شرایطی که پیش آمده مجددا عملیات نقل و انتقالات ارزی از طریق صرافی‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: در واقع فعالیت ارزی که تا حدودی توسط بانک‌ها انجام می‌شد، به صرافی‌های آزاد و صرافی‌های بانک‌ها منتقل خواهد شد.

نقل و انتقال ارزی ایران و ترکیه

توران ازمیر

Turan izmir
TuranIzmir

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست