توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

بازگشایی نمایشگاه نقاشی 43 هنرمند ایرانی در استانبول

نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان ایرانی در سبک‌های مختلف با مضمون «آنکا/سیمرغ» در گالری «آپولون» در منطقه نیشان‌تاشی استانبول آغاز به کار کرد.

محسن محمد‌زاده، مدیر گالری هنری نیدار آرت و گرداننده این نمایشگاه در زمینه انتخاب سیمرغ به عنوان اصلی این نمایشگاه گفت: سیمرغ در اصل یکی از نمادهای آفرینش بشر است؛ یعنی به عبارتی ما همه از یک وجود واحد هستیم. از خداوند آمده و به سمت او می‌رویم. در این جا نیز هنرمندان جوان و با تجربه با این مضمون گردهم آمدند.

وی با اشاره به نمایش حدود 50 اثر هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه افزود: برخی از این هنرمندان مقیم ترکیه بوده و اکثر آن‌ها در ایران زندگی می‌کنند.

کارل طالب کارا، مدیر گالری «آپولون» با بیان اینکه نخستین نمایشگاه هنرمندان ایرانی در این گالری برگزار شده است، گفت: برای نخستین بار با هنرمندان ایرانی در نمایشگاهی همکاری می‌کنیم. هنر مرزها را از بین می‌برد. با نگرش به هنر می‌توانیم فرهنگ کشور‌ها را بهتر بشناسیم.

وی در خصوص ویژگی‌های هنرمندان ایرانی اظهار داشت: هنرمندان ایرانی به رغم ساختار سیاسی این کشور در بروز احساسات درونی آزادانه‌تر عمل می‌کنند. آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه نمونه‌های مطلوبی در حوزه تلفیق هنرهای سنتی و مدرن محسوب می‌شوند که ما خواستار توسعه این نوع نگرش در ترکیه هستیم.

این نمایشگاه از 8 الی 15 ژانویه برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

منبع: استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی