اخبار

انتقال کمک‌های بشردوستانه «قطار نیکوکاری» ترکیه به افغانستان

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» به همکاری ده سازمان بشردوستانه از جمله بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه (İHH) کمپینی با عنوان «قطار نیکوکاری» به راه انداخته که هدف آن جمع‌آوری کمک‌های انساندوستانه برای افغانستان است.

بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: مردم افغانستان که سال‌هاست با مشکلات فراوان ناشی از جنگ و اشغال طولانی مدت مواجه شده‌اند، این روزها در شرایط بسیار سخت زمستان رنج می‌برند.

در این اطلاعیه آمده‌است: حدود 13 میلیون نفر در این کشور نیاز فوری به کمک‌های غذایی دارند. همچنین صدها هزار افغان در داخل این کشور آواره شده‌اند.

ترکیه درباره این بحران بشری بی‌تفاوت نمانده و با راه‌اندازی کمپینی به همکاری 10 سازمان بشردوستانه ترکیه‌ای با هماهنگی «آفاد» با عنوان «قطار نیکوکاری» وارد عمل شد.

طبق برنامه از پیش طراحی شده قطار نیکوکاری این هفته به مقصد افغانستان به راه خواهد افتاد و کمک‌های جمع‌آوری شده را به این کشور منتقل خواهد کرد. قطار نیکوکاری طی مدت‌های مشخص شده 15 تا 20 روز به طور مرتب سفرهای خود را ادامه خواهد داد.

بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه که از 25 سال تاکنون در افغانستان فعالیت دارد، با ارسال 12 دستگاه تریلر حامل بسته‌های غذایی، بهداشتی، لباس گرم، کفش، فرش و پارچه در این کمپین حضور می‌یابد.

منبع:استانبول/خبرگزاری آناتولی