انتقال خدمه آزاد شده کشتی موتسارت به سفارت ترکیه

خدمات توران ازمیر

شش نفر از مجموع 15 خدمه آزاد شده کشتی موتسارت که در نزدیکی سواحل نیجریه در خلیج گینه هدف حمله دزدان دریایی قرار گرفته و ربوده شده بودند، به سفارت ترکیه در آبوجا منتقل شدند. آنها تحت نظارت نیرو های امنیتی نیجریه به مقامات سفارت تحویل داده شدند. ملیح اولوارن، سفیر ترکیه در آبوجا و مقامات سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه (MİT) و سفارت از خدمه آزاد شده استقبال کردند.

اولوارن در این رابطه گفت: نگرانی‌ هایی که از 26 ژانویه آغاز شده بود، امروز پایان یافت. دیدن شهروندان‌ مان در صحت و سلامت مایه خرسندی و خوشحالی است. روزهای تلخی را پشت سر گذاشتیم.

مسعود مرال از خدمه ‌های آزاد شده کشتی موتسارت اظهار داشت: شرایط‌مان خوب است، به خانواده‌ هایمان در ترکیه می ‌گویم که اصلا ناراحت نشوند بزودی به کشورمان باز می‌ گردیم.

کشتی موتسارت روز 23 ژانویه در نزدیکی سواحل نیجریه در خلیج گینه هدف حمله دزدان دریایی قرار گرفت. این کشتی به سرمایه‌گذاران خارجی تعلق داشته و مسئولیت عملیات آن بر عهده شرکت  بُدن  در استانبول بود.  یک خدمه آذربایجانی تبار این کشتی در درگیری با دزدان دریایی جان خود را از دست داده و 15 خدمه دیگر نیز ربوده شدند. پیشتر فرقان یارن، ایلهان سهی تاتلی‌ گل و بهادر یشیل‌ آلان 3 خدمه این کشتی در سی ژانویه در نتیجه تلاش‌ های ترکیه با هواپیمای شرکت ترکیش ایرلاینز به استانبول منتقل شدند.

ترکیش ایرلاینز در جایگاه دوم پر پروازترین شرکت هواپیمایی اروپا
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست