توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

افزایش چشمگیر صادرات ترکیه به انگلستان

صادرات ترکیه به انگلستان در سه ماهه نخست امسال با رشد 12.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2021 به 3 میلیارد و 57 میلیون و 155 هزار دلار رسید.

بر اساس داده‌های مجمع صادرکنندگان ترکیه، صادرات کشور در سه ماهه اول سال جاری با رشد 20.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 60 میلیارد و 288 میلیون دلار رسیده و در این مدت، انگلستان به چهارمین مقصد اصلی صادرات ترکیه تبدیل شده است.

صادرات ترکیه به این کشور در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 12.2 درصد افزایش یافته و به 3 میلیارد و 57 میلیون و 155 هزار دلار رسید. به این ترتیب سهم انگلستان در صادرات ترکیه 5.54 درصد بوده است.

در بازه زمانی مذکور کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا در صدر صادرات ترکیه قرار گرفتند.

مهمترین بخش صادراتی ترکیه به انگلستان، خودرو و محصولات وابسته به آن بوده است. صادرات این بخش در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.3 درصد افزایش یافته و به 812.6 میلیون دلار رسیده است.

صادرات شرکتها از استانبول به انگلستان نیز در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 18.6 درصد رشد داشته و به یک میلیارد و 237.1 میلیون دلار افزایش یافت.

عثمان اوک‌یای، رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی شورای بازرگانی ترکیه و انگلستان در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه انگلستان به عنوان یکی از مهمترین بازارهای صادراتی ترکیه، موقعیت حساس خود را در تجارت خارجی حفظ کرده است، افزود: حجم صادرات 3 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2022 نشانگر احیای روابط تجاری دو کشور پس از کرونا و افزایش ظرفیت‌های ترکیه در تولید است.

استانبول/ خبرگزاری آناتولی