توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیترین خبرهای دنیای املاک

افتتاح تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز

ارزروم/خبرگزاری آناتولی

تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز به طول 2272 متر با حضور رجب طیب اردوغان، ریئس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه افتتاح شد.

کارااسماعیل‌اوغلو که در مراسم افتتاح این تونل استراتژیک سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اهمیت افتتاح تونل پیرین‌کایالار برای منطقه، گفت: این تونل در منطقه‌ای که دارای 22 پیچ خطرناک و زمستان‌های طولانی و سرمای شدید است، ساخته شد. افتتاح تونل پیرین‌کایالار در مسیر آزادراه ارزروم-آرتوین باعث تسهیل ارتباط میان این استان‌ها خواهد شد.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه افزود: با افتتاح این تونل، حمل و نقل میان استان آرتوین، آزادراه ساحلی دریای سیاه، بندر آرتوین و پایانه مرزی سارپ آسان‌تر، سریعتر و امن تر خواهد بود و ظرفیت حمل و نقل بین المللی نیز افزایش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سختی اجرای این پروژه، تصریح کرد: این منطقه یک منطقه حفاظت شده درجه یک است و به همین دلیل نیز ساخت این تونل با توجه به حساسیت‌های مربوط به محیط زیست انجام گرفته است. طول تونل پیرین‌کایالار 2272 متر بوده و همچنین دارای 1070 متر مسیر ارتباطی است. در مجموع نیز طول پروژه 3342 متر است. با افتتاح این تونل مدت زمان عبور از این گذرگاه از 20 دقیقه به 5 دقیقه کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری آناتولی