اخبار

استقبال ترکیه از افزایش گفت‌وگوها میان کشورهای حوزه خلیج

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه که به بحرین سفر کرده است، در مصاحبه با رسانه‌های این کشور بر عزم آنکارا برای توسعه روابط خود با منامه در چارچوب روابط عمیق میان دو کشور تاکید و از افزایش همکاریها و گفتگوها میان کشورهای حوزه خلیج استقبال کرد.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه و بحرین چشم انداز مشترکی برای ثبات و امنیت منطقه دارند، تصریح کرد: دوران جدید گفتگو و همکاری در منطقه خلیج، دریچه‌ای برای صلح پایدار، ثبات و رفاه ایجاد خواهد کرد. ترکیه آماده است تا سهم خود را برای تقویت همکاری‌ها بر اساس احترام متقابل و دیدگاه مشترک انجام دهد.

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان اینکه بیش از 40 پروتکل و یادداشت تفاهم برای گسترش و تعمیق همکاری‌های دوجانبه امضا شد، اعلام کرد که روابط دو طرف در زمینه‌های دفاعی، تجاری، بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری در حال توسعه است.

چاووش‌اوغلو با بیان اینکه سفر عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین به ترکیه در ماه نوامبر راه را برای تقویت مجدد همکاری‌های متقابل به نفع دو طرف هموار کرد، گفت: ما در شرایط سخت در کنار هم بودیم. حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین اولین رهبر منطقه بود که پس از کودتای نافرجام در سال 2016 به ترکیه سفر کرد. مردم و دولت ما این همبستگی صادقانه در شرایط دشوار را فراموش نخواهند کرد.

منبع: منامه/ خبرگزاری آناتولی