زندگی در ازمیر یا آنتالیا؟ برای کسانی که قصد مسافرت به کشور ترکیه را دارند همیشه این سوال مطرح می شود که کدام یک از شهر ها برای زندگی و حتی مسافرت بهتر است ؟ قصد ما در این مقاله مقایسه و آشنایی بیشتر با دو شهر بزرگ و زیبا ترکیه است با ما در ادامه این مقاله در توران ازمیر همراه باشید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

ازمیر بهتر است یا آنتالیا

زندگی در ازمیر یا آنتالیا

زندگی در ازمیر ترکیه

از شهر های جذاب کشور ترکیه شهر ازمیر است. یقینا سفر به این شهر میتواند خاطره ای به یاد ماندنی برای هر فرد باشد.اما خیلی از افراد چنان دلبسته ی این شهر می شوند که ترجیح می دهند برای زندگی به این شهر کوچ کنند. ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که به دلیل ذائقه و فرهنگ مشابه مردمانش با ایرانیان، بسیار مورد علاقه ی ایرانیان است. عده ی زیادی ترکیه را به دلیل هزینه های پایین تر نسبت به بقیه ی کشورهای اروپایی برای سفر یا مهاجرت انتخاب می کنند. در این میان شهر های آنتالیا و استانبول شهرهایی هستند که همواره بیش از بقیه مورد لطف و استقبال ایرانیان قرار گرفته اند.

عده ی زیادی این شهرها را برای گذراندن تعطیلات یا زندگی انتخاب می کنند. جالب است بدانید شهر ازمیر که امروز موضوع صحبت ماست، شهری ایده آل برای زندگی محسوب می شود. هزینه های زندگی در ازمیر بسیار مناسب و حتی از زندگی در پایتخت خودمان، تهران هم کمتر است. هم چنین، ازمیر دارای دیدنی های طبیعی و باستانی فراوان و مردمی مهمان نواز است که در مجموع سفر به این شهر را دلنشین تر می کند.این شهر با سواحل ماسه ای ، آب های معدنی، درختان نخل ، آثار تاریخی ، اماکن باستانی و کافه های خود توانسته افراد زیادی را جلب کند. شهر ازمیر با آب و هوای مدیترانه ای خود و همچنین تابستان های آفتابی و گرم و زمستان های معتدل و بارانی سومین شهر پر جمعیت ترکیه و دومین شهر وسیع محدوده ی دریای اژه محسوب می شود.

ازمیر بهتر است یا استانبول
حتما بخوانید

اقتصاد ازمیر

شهر ازمیر از شهر هایی است که از هیچ نعمتی بی نصیب نمانده است . ازمیر با زیبایی های طبیعی و منابع آب فراوان و خاک بارور و مناسب کشاورزی مرکز خاصی برای کشور خود به شمار می رود و نه تنها در صنعت تجارت در کشور خود بلکه در جهان نیز حرفی برای گفتن دارد.هزینه زندگی در شهر بزرگ و زیبای ازمیر بسیار پایین می باشد و همین سبب شده تا روز به روز به تعداد متقاضیان مهاجرت افزوده شود.

آب و هوای ازمیر

برای کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به جایی دارند آب و هوا بسیار مهم و حیاتی است. اگر قصد زندگی در ازمیر را داشته باشید نگرانی به دلتان راه پیدا نخواهد کرد چون این شهر دارای آب و هوای بسیار مطلوب و معتدل است. به طوری که به دلیل اعتدال هوا و کمتر بودن نسبی اختلاف دمای زمستان و تابستان، شما به راحتی می توانید خانه را گرم یا خنک نگه دارید. در بسیاری از کشورها سالانه هزینه ی شگرفی صرف تلطیف هوا در خانه ها می شود اما خوشبختانه ازمیر با ساکنان خود سازگار است. شهر ساحلی ازمیر بسیار زیبا و خوش آب و هوا است و اکثر کسانی که از این شهر دیدن کرده اند اعتقاد داشته اند که ازمیر، همچون تکه ای از بهشت بر روی زمین است و این شرایط زندگی در ازمیر را دلخواه تر کرده است.

توران ازمیر

جذابیت های گردشگری ازمیر

شهر زیبای ازمیر علاوه بر داشتن موقعیت صنعتی و تجاری و بندری خود دارای جذابیت های زیادی برای گردشگران است.که از آنها میتوان به : بنای آسانسور ، سواحل آرام و زیبا ، کلیسای تاریخی سنت پلیکارت ، برج ساعت میدان کناک ، مسجد حیصار ، شهر تاریخی افس ، خانه ی حضرت مریم ، بنای یاد بود آتاتورک و….اشاره کرد.

زندگی در ازمیر و شرایط آن بسیار خوب است و افراد زیادی خواهان زندگی در کشور زیبای ترکیه هستند. و برای انتخاب یک شهر گزینه های زیادی را مورد بررسی قرار می دهند . البته این دلایل تنها دلیلی نیستند که سبب شده افراد، ازمیر ترکیه را برای زندگی انتخاب کنند بلکه دلایل دیگری هست که ما در ادامه ی این مقاله به آن اشاره میکنیم.

هزینه زندگی در ازمیر
حتما بخوانید

یکی از این دلایل این است که مریم این شهر ساحلی بسیار مهمان نواز و مهربان هستند و بسیار شهر خود را دوست دارند و از آن حفاظت میکنند . البته نباید از جاذبه های گردشگری و فستیوال های رنگارنگ ازمیر بگذریم چون این موارد زندگی در این شهر را بسیار جذاب می کند.

ازمیر بهتر است یا آنتالیا

زندگی در ازمیر یا آنتالیا

زندگی در آنتالیای ترکیه

شهر آنتالیا هر ساله مقصد میلیون ها نفر و مهم ترین شهر توریستی ترکیه محسوب می شود.آنتالیا در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است. به همین دلیل مناطق ساحلی بسیار زیبا و فراوانی دارد. یکی از ویژگی های بسیار جذاب این شهر مدرن و توریستی بودن آن است . سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در این شهر از سال 2000 باعث شد تا آنتالیا در زمینه های گردشگری و تفریحی پیشرفت چشم گیری داشته باشد.

این شهر توانسته وجه تاریخی و باستانی خود را نیز حفظ کند. اگر کمی در این شهر قدم بزنید میتوانید از جاذبه های توریستی آن دیدن کنید. بسیاری از جاذبه های باستانی نه تنها مجانی هستند بلکه در ملاء عام قرار داده شده اند! یعنی شما به راحتی می توانید از کنار این جاذبه ها رد شده و آن ها را ببینید، بدون اینکه یک لیر از جیبتان پولی پرداخت کنید. پس اگر به دنبال یک مقصد آرامش بخش هستید آنتالیا انتخاب بسیار مناسبی برای شما است.

آب و هوای آنتالیا

شهر آنتالیا با آب و هوای مدیترانه ای و امکانات و تفریحات آبی متنوعی که دارد. طرفداران زیادی در فصول گرم سال دارد. اما در فصول سرد سال این شهر برای تفریحات آبی اصلا مناسب نیست . بهترین زمان سفر به آنتالیا در فصل بهار و تابستان است زیرا هم هوا بسیار معتدل و خوب است و هم تمام تفریحات آنتالیا باز می باشد زیرا اگر شما در فصل سرد و بارانی به آنتالیا سفر کنید نمی توانید از ساحل ، تفریحات آبی و حتی استخرهای روباز و پارک آبی استفاده نمایید.

هتل آداکوله کوش آداسی
حتما بخوانید

ازمیر بهتر است یا آنتالیا

شرایط زندگی در آنتالیا

پیشرفت چشمگیر در صنعت گردشگری ترکیه سبب شد تا شهر آنتالیا یکی از شهر هایی باشد که مردم سراسر دنیا از هر گوشه و کناری این شهر را برای مسافرت و زندگی انتخاب میکنند. درست است که اکثر درآمد این شهر از توریست ها و گردشگران خارجی می باشد ولی در اصل فعالیت اصلی مردم آنتالیا کشاورزی می باشد. اکثر مردم به پرورش مرکبات ، میوه و سبزیجات می پردازن به طوری که بیش از نیمی از مصرف سبزیجات این شهر توسط خود مردم آن تامین می شود.

ویدیو از آنتالیا

 

 

مقایسه کلی ازمیر و آنتالیا

 1. شهر ازمیر زمستان های فعالی دارد ولی آنتالیا شهر تابستانی و توریستی و ساحلیست.
 2. ازمیر ترکیه مدرن تر از آنتالیا محسوب می شود.
 3. فرهنگ دو شهر آنتالیا و ازمیر بسیار به هم نزدیک است و در دو شهرمردمانی با فرهنگ و با سواد بالا زندگی می کنند.
 4. مواد خوراکی و اقلام روزانه در ازمیر گران تر از آنتالیا محسوب میشود.
 5. دسترسی به حمل و نقل عمومی در ازمیر بیشتر و بهتر از آنتالیا است.
 6. شهرک های تجاری و اسکله های صنعتی و تجاری شهر ازمیر زیاد تر از آنتالیاست و این شهر دارای تجارتی بین المللی است.
 7. بر اساس آمار مردم آنتالیا نسبت به ازمیر آرامش بیشتری دارند.
 8. قیمت مسکن و دفتر کار در آنتالیا کمتر از ازمیر است.
 9. بیشتر فستیوال ها و نمایشگاه ها و جشنواره و رویدادهای فرهنگی در ازمیر برگزار می شود.
 10. طبیعت گردی و اسکی در آنتالیا بسیار محبوب است و برای اسکی سواری و استفاده از پیست اسکی این شهر می توانید حتی تا ماه اردیبهشت به این شهر سفر کنید.
 11. از نظر وسعت ازمیر از آنتالیا بزرگتر است .
 12. آب و هوای ازمیر معتدل تر از آنتالیا بوده و جریان هوای شرجی آن کمتر است.
 13. درصد مهاجران در ازمیر بیشتر است.

ویدیو از ازمیر

 

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست