ادامه روند ساخت پل چاناک‌قلعه 1915

خدمات توران ازمیر

 ادامه روند ساخت پل چاناک‌قلعه 1915

با سرعت یابی ساخت پل  چاناک‌قلعه 1915 که بین مناطق لاپسکی و گلیبولو در استان چاناک‌قلعه قرار دارد، کار مونتاژ 33 بلوک از 87 بلوک عرشه آن به پایان رسید. کار فشرده ساخت این پل با مشارکت حدود 5 هزار نفر از جمله 649 مهندس، ادامه داشته و فعالیت‌های ساخت بخش زیر دریایی پل در منطقه گلیبولو بخش اروپایی و منطقه لاپسکی آسیا به پایان رسیده است. هم اکنون نیز کار بر روی مونتاژ بلوک‌های عرشه پل جریان دارد.

در این راستا 87 بلوک عرشه هر کدام به وزن تقریبی 700 تن در نقاط تعیین شده قرار داده شده و طبق برنامه‌ ریزی‌ها تا پایان تابستان به اتمام خواهد رسید. پس از نصب برخی از بلوک‌های بزرگ عرشه که هر کدام 45 متر عرض و 48 متر طول دارند، راه عبور پل نیز مشخص شده است.

پل چاناک‌قلعه 1915 که به دلیل ویژگی های خود به “پل نمادها” معروف است، “طولانی ترین پل معلق جهان به لحاظ فاصله بین دو پایه اصلی” خواهد بود و فاصله آنها برای گرامیداشت صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه 2023 متر در نظر گرفته شده است. قرار است این پل در 18 مارس 2022 همزمان با صد و هفتمین سالروز پیروزی دریایی چاناک‌قلعه به بهره برداری برسد.

چشم انداز اقتصاد ترکیه
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست