اخبار

اتباع خارجی امسال 37 درصد بیشتر از سال گذشته از ترکیه ملک خریداری کردند.

بر اساس داده‌های موسسه آمار ترکیه «توئیک»، در دوره یازده ماه (ژانویه-نوامبر) 2021 در مجموع 23 هزار و 169 واحد مسکونی در استانبول خریداری شده است که منطقه اسنیورت با 7 هزار و 905 واحد و منطقه بیلیک دوزو 2 هزار و 608 واحد بیشترین سهم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

طیق این آمار میزان فروش مسکن در استانبول به اتباع خارجی نسبت به دوره مشابه سال گذشته 37 درصد افزایش داشته است.

بر اساس تحقیقات شرکت فروش املاک به اتباع خارجی «نویتا» قیمت مناسب مسکن و پروژه‌های جدید از علل اصلی گزینش این دو منطقه که حدود 45.4 درصد از کل فروش ملک به اتباع خارجی را به خود اختصاص داده‌اند، هستند.

بر این اساس، منطقه باشاکشهیر و آوجیلار نیز به ترتیب 7با فروش یک هزار و 734 واحد و یک هزار و 104 واحد در جایگاه سوم و چهارم مناطق پرفروش مسکن به اتباع خارجی قرار گرفتند.

فاروق آکبال، رئیس هیئت مدیره نویتا نیز در این زمینه در گفتگو با خبرنگار آناتولی، سال 2021 را از لحاظ فروش املاک بین‌المللی برای ترکیه «مطلوب» توصیف کرد و اظهار داشت: با افزایش قیمت‌های مسکن، تعداد خریداران از کشورهای غربی سیر صعودی در پیش گرفته است.

آکبال افزود: ترکیه به لحاظ عرضه فرصت‌های مناسب در مدار توجه خریداران خارجی ملک قرار دارد. همچنین با افزایش جریان‌های ملی‌گرایی و اسلام هراسی در غرب، شهروندان خارجی این کشورها خود را در امنیت احساس نمی‌کنند، به همین خاطر ترکیه در این زمینه فرصت‌های بی سابقه‌ای را ارایه می‌کند.

وی ادامه داد: ترکیه در طول تاریخ خود از ملل مختلف با زبان، فرهنگ و ادیان متفاوت استقبال کرده است. در جهان امروزی نیز ترکیه به یک مرکز جاذبه برای اتباع خارجی تبدیل شده است.

منبع : خبرگزاری آناتولیَ